5 kryptoměn, které se vyplatí těžit s běžným PC. Je z nich profit?

Share This Post

V nedávném článku jsme se zaměřili opět po delší době na mobile mining a představili jsme si (pro ty, kteří ji neznají) kryptoměnu uPlexa. Zda tato kryptoměna má nebo nemá potenciál, by se mohlo řešit s jakýmkoli dalším shitcoinem. Avšak její mining vychází zatím profitabilně a nevidíme důvod to nezkusit. Dnes však představujeme kryptoměny, které lze profitabilně těžit na běžném PC.

V roce 2020 už je nad slunce jasné, že SOLO těžba je nesmyslná oproti těžbě na poolech. Je tam šance dostat odměnu i se sólo těžbou, ale stejně je také možné, že nikdy nic nevytěžíte. Proto je těžba na poolu větší jistotou, ale s dělením odměny. Za předpokladu, že se změní těžební algoritmus, se mnoho věcí mění. Co to znamená? Čtěte níže.

Monero (XMR)

Monero prošlo 30. 11. 2019 úspěšně aktualizací sítě a dosavadní používaný algoritmus těžby Cryptonight byl změněný na RandomX technologii. O co jde? RandomX zajišťuje náhodné spuštění kódu tak, aby byl rezistentnější vůči ASIC technologiím. Větší šance tím propadá na majitele CPU, který při troše štěstí mohou vytěžit daleko více než při dosavadní těžbě.

Tím Monero tvrdí, že ASIC mineři mají centralizační účinek, protože je jen pár společností, které dané zařízení vyrábějí. Monero se tak stalo ještě více decentralizovanou anonymní kryptoměnou, načež začali reagovat i burzy, které Monero začaly vypínat z nabídky.

Báli se, aby se Monero nestálo ještě zajímavějším pro hackery a praní peněz právě prostřednictvím těchto burz. Proto burzy jako BitPay nebo OKEx Monero z nabídky vylistovali. (BitPay Monero vylistuje až k 19. 2. 2020.)

Nerva (XNV)

Nerva je projekt pro ty, kteří těžbu risknou a možná se dočkají vytížení a štěstí. Výhodou v případě úspěchu je odměna jen pro sebe samého. Je to podobné principu SOLO těžby.

XNV se snaží zabránit 51 % útokům tím, že neumožňuje sjednocení hash-ratu v poolech. To znamená, že neexistuje žádný nástroj pro sjednocení hashrateových řešení bloků, protože každý procesor soutěží proti ostatním na základě své vlastní zásluhy. Profit se tak velmi liší.

Ale můžete to zkusit. Je to ideální mince na spekulativní těžbu pro amatéry a nadšence.

Ravencoin (RVN)

Ravencoin patří mezi nejvýznamnější projekty spojeného miningu s platformou tokenizace. Největší výhodou RVN je vysoká likvidita a zastoupení na mnoha velkých burzách včetně Binance.

Síť Ravencoin má hashrate 12,57 TH/s a ​​její těžba se stává ziskovou nad 90 MH/s, což vyžaduje několik CPU. To umí být ziskové při nízkých cenách el. energie, ale připojením na pooly je zatím zaručen profit díky technologii rozdělovaní odměny, což připadá na 5000 RVN každou minutu.

Zároveň má síť Ravencoin a její miner výhodu, že všechno, co vytěží, automaticky stakuje, což se nazývá „stack sats“. To přináší kromě vytížení tohoto coinu i další odměnu, která je vyplácena těžařům přímo v BTC. Profit je tak větší.

Haven Protocol (XHV)

Projekt Haven Protocol je jedním z velmi zajímavých počinů. Tvůrci slibují absolutní anonymitu a „švýcarský bankovní účet ve vaší kapse“. Je to odvážné tvrzení.

XHV používá algoritmus CryptoNight, který Monero v listopadu opustilo. Těžba XHV je sázka na budoucí zhodnocení ceny, protože nemá co nabídnout lepší, co se těžby týká. Lidé tak mohou dát přednost jiným altcoinům pro lepší profit.

Webchain (WEB) alebo Mint

Webchain (WEB), rebranding na Mint (MintME), je trochu nejasné aktivum, které nabízí nízké celkové hašování a šanci dostat odměnu těchto extrémně volatilních, těžko obchodovatelných aktiv. S rychlostí hash 0,15 MH/s a ​​počtem 148 těžařů nabízí Mint malé, stabilní zisky jako další mince s algoritmem CryptoNight.

Mince je dostupná také pro SOLO těžbu, ale s možností přes pool samozřejmě šance na odměnu stoupá. Prodej Mint může být výzvou, ale toto je jedno z aktiv, kde lze těžbu využít k hromadění mincí, které čekají na lepší čas.

Mint je příkladem aktiva s relativně nízkou hashrate, kde nastavení procesorů může přinést neočekávané zisky. Mint je na nejnižší úrovni kolem 0,00003 USD, s divokými výkyvy nahoru a dolů. Profit z těžby této mince může rychle změnit na červenou. Nastavení starších strojů a využití jejich nečinnosti však může přinést zajímavé výsledky.

TĚŽBA CPU STÁLE RELEVANTNÍ V ROCE 2020

Těžba přes CPU zatím není zastaralá, je však pravděpodobné, že 99 % všech projektů nepovede k pozitivním ziskům. Potenciální zdroj příjmů by mohl pocházet z úplně nových mincí v jejich počátečních fázích, než budou na síť nasměrovány výkonnější stroje.

Tak co? Zkusíte některou z těžeb? Nebo jste ten typ, který bez pořádných těžebních rigů těžbu kryptoměn ani těžbou nenazývá? 🙂

Zajímavý článek je i zde:

[ZPRÁVY] Bitcoin se chystá k testu 8 000 $ – Binance stable coin dostal od regulátorů zelenou – Korea chce budovat kryptoderiváty

 

Related Posts

Šest miliard dolarů v BTC přesunula pátá nejbohatší bitcoinová velryba

Pátá největší BTC holdingová adresa – také nazývaná „37X“...

Cena bitcoinu se vrátila na 70 000 dolarů

Bitcoin získat zpět hranici 70 000 USD, když se...

Polygon zkEVM nefungoval kvůli problémům s blockchain sekvencerem

Polygon, řešení pro škálování vrstvy 2 Ethereum, oznámil, že...

MicroStrategy prodává dalších 604 milionů dolarů bankovek na nákup 9 000 bitcoinů

MicroStrategy, jeden z největších veřejných držitelů bitcoinů, dokončil další nabídku...

Binance nabízí odměnu 5 milionů dolarů

Kryptovelryba koupila 314 milionů tokenů BOME ještě před uvedením...