64 % amerických rodičov si praje, aby sa na školách vyučovalo o kryptomenách

Share This Post

Nová štúdia zistila, že viac ako dve tretiny rodičov a absolventov vysokých škôl v Spojených štátoch s porozumením alebo zapojením do kryptomien verí, že kryptomeny by sa mali vyučovať na školách, aby sa študenti „dozvedeli o budúcnosti našej ekonomiky“. 

V novo zverejnenom prieskume online vzdelávacej platformy Study.com firma zistila, že 64 % rodičov a 67 % opýtaných absolventov vysokých škôl verí, že kryptomeny by mali byť súčasťou povinného vzdelávania.

Obe skupiny mali mierne odlišný názor, pokiaľ ide o blockchain, Metaverse a nezameniteľné tokeny (NFT), keď iba asi 40 % všetkých opýtaných verí, že tieto predmety by mali byť tiež zahrnuté do osnov.

Mohlo by vás tiež zaujímať: [SPRÁVY] • Samsung chce v roku 2023 spustiť kryptoburzu • a ďalšie články

Priebeh výskumu

Aby sa rodičia a absolventi vysokých škôl mohli zúčastniť prieskumu, boli preverení, či dostatočne rozumejú technológiám blockchainu, krypto, NFT a Metaverse, a z účasti bol diskvalifikovaný každý, kto témam nerozumel. Prieskumu sa zúčastnilo 884 amerických rodičov a 210 amerických absolventov vysokých škôl.

Podľa dátového výskumného centra Pew približne 88 % Američanov aspoň počulo o kryptomenách, zatiaľ čo 16 % obyvateľov USA do kryptomien v určitej fáze svojho života investovalo alebo s nimi obchodovalo.

Kurzy kryptomien na vysokých školách

University of Connecticut a Arizona State University patria medzi vysoké školy so sídlom v USA, ktoré zaviedli úvodné kurzy o technológii blockchain a krypto aplikáciách. Podľa profesorky Marianne Lewis z Connecticutu je 14-týždňový voliteľný kurz navrhnutý tak, aby pomohol študentom „naučiť sa, ako spravovať kryptomeny a ako také digitálne aktíva ovplyvňujú našu ekonomiku“.

Podobné kurzy začali ponúkať aj prestížne univerzity ako Massachusetts Institute of Technology (MIT) a Harvard University.

Prieskum tiež zistil, že obe skupiny sa zhodli na tom, že učenie o „budúcnosti našej ekonomiky“ je veľmi dôležité a slúži aj ako prostriedok na „diverzifikáciu investícií“, „vytváranie príležitostí“ a „rozvoj investičnej mysle“.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Ethereum je pod útokom, pretože sankcie USA platia na úrovni protokolu

Kryptomeny na stredných školách

Generálny riaditeľ TZ APAC Colin Miles v máji navrhol, že by kryptomeny mohli byť začlenené do osnov stredných a vysokých škôl počas troch až piatich rokov, pričom uvádza:

Aj starosta New Yorku Eric Adams v minulom rozhovore povedal, že miestne školy by mali prijať technológiu blockchainu a digitálne aktíva:

„Musíme na našich školách vyučovať o technológii blockchainu, a podporiť tak nový spôsob myslenia.“

Záver

Existuje množstvo kurzov, seminárov a prednášok na tému blockchainu a kryptomien, na ktoré sa hlásia predovšetkým ľudia, ktorí majú o krypto záujem. Avšak tieto technológie sú už vo svete natoľko rozšírené a ovplyvňujú množstvo aspektov bežného života, že určite nie je na škodu, aby sa o ich základoch vyučovalo už na stredných školách v rámci finančnej gramotnosti.

Ak máte akýkoľvek dotaz týkajúci sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zaujímavý obsah.

ZDROJ: cointelegraph.com

Related Posts

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Kryptomeny už dávno stratili negatívny punc a naopak sa...

Ministerstvo financí USA uvalilo sankce na 5 krypto adres spojených s ruskou neonacistickou polovojenskou skupinou

Ministerstvo financí Spojených států přidalo pět kryptoměnových adres spojených...

Jižní Korea vydala zatykač na zakladatele Terra Do Kwona

Zatímco komunita LUNC se raduje z možného návratu tokenu Terra Luna...

Napodobitelé Vitalika Buterina rozšiřují ETH phishing před The Merge

Humbuk kolem The Merge přilákal hejno podvodníků, kteří aktivně...

Burza Huobi odstraní Monero a další mince sloužící na ochranu soukromí

Kryptoměnová burza Huobi odstraní ze své platformy sedm různých...