90 % z celkového množství BTC bylo vytěženo – zůstatek se vytěží za více než 100 let!

BTC těžba 21 milionů mincí
BTC těžba 21 milionů mincí , zdroj: www.shutterstock.com/TG23

Nejaktuálnější údaje ukazují, že 90 % z celkové nabídky BTC (21 mil.) se již stihlo vytěžit. Avšak až se dotěží zbývajících 10 %, my už naživu nebudeme.

Celkový oběh Bitcoinu začátkem tohoto týdne dosáhl významného milníku. Jeden a půl roku po posledním halvingu Bitcoinu se stihla vytěžit většina BTC. Dál to taková legrace už nebude.

Přečti si také: Populární meme tokeny vytvářejí novou herní „play-to-earn“ platformu

Satoshi Nakamoto byl/je génius, který změní svět

Aktuální údaje ze stránky blockchain.com ukazují, že Bitcoin v oběhu přesáhl 18,99 milionů, což znamená, že zbylo pouze 10 % z celkové nabídky BTC. Zatímco vytížení těchto 90% trvalo asi 12 let, zbytek bude trvat o něco déle.

Připomínáme, že nikdy nebude více než 21 milionů BTC mincí. Takto to stanovil jeho anonymní tvůrce Satoshi Nakamoto. Toto omezení je napsáno ve zdrojovém kódu Bitcoinu a prosazuje se pomocí síťových uzlů (network nodes). Omezená nabídka otce kryptoměn je jeden z rozhodujících faktorů, díky kterému je kryptoměna tak vzácná, a proto si získává takovou populárnost.

Co se týče samotného dokončení těžby Bitcoinu, ta bude trvat minimálně ještě 110 let. Satoshi to vymyslel geniálně, jelikož vytížení nových mincí se každé čtyři roky snižuje o polovinu v předem určeném provedení protokolu. Bitcoin halving.

Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si jej nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

Poslední vytěžený BTC se uvidí až v příštím století

Blockchain vydává nové BTC jako odměnu pro těžaře, kteří ověřují nové bloky. Halving slouží k tomu, aby zajistil, že počet vyprodukovaných mincí bude čím dál menší. Od května 2020 těžaři získávají po 6,25 BTC za každý ověřený blok. Odměna se následně sníží na 3,125 BTC za blok v roce 2024.

Do roku 2040 se odměna znovu sníží na méně než 0.2 BTC. No a těžba posledního „kusu“ bude trvat více než 40 let!

Cena BTC/USDT se v době psaní článku pohybuje kolem 48 000 dolarů. Největší kryptoměna dosáhla svého ATH 69 000 10. listopadu.

Mohlo by tě zajímat: Světová značka oblečení Adidas vstupuje do světa kryptoměn!


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.