Salvador a jeho projekt Bitcoin City – financování zajistí bitcoinový dluhopis v hodnotě 1 miliardy USD

Salvador a Bitcoin
Salvador a Bitcoin. Zdroj: Shutterstock, Ink Drop

Od chvíle, kdy Salvador přijal Bitcoin jako zákonné platidlo, země neustále přichází s různými inovativními návrhy, které jsou schopny BTC integrovat do ekonomiky země. Nejnovějším plánem je vybudování tvz. „Bitcoin City“.

Salvador a projekt Bitcoin City

Podle nejnovějších informací bude tento salvadorský projekt financován bitcoinovým dluhopisem v hodnotě 1 miliardy USD se splatností 10 let v síti Liquid Network.

Dluhopis spadá pod hlavičku společnosti Blockstream a jeho zpracování zajišťuje Bitfinex. Investoři budou mít možnost získat až 6,5% roční úrokovou sazbu společně s dividendami, které budou generovány likvidací z držby BTC.

Analytici a stratégové věří, že právě tento krok může být velmi atraktivním bodem pro řadu investorů. Hlavním pozitivem však může být osvobození Salvadoru z rukou MMF.

Mohlo by tě zajímat: Hackeři ovládli twitterový účet indického premiéra za účelem BTC podvodu

Burza Binance je aktuálně největší a pravděpodobně i nejlepší kryptoměnová burza. Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti vytvořit si účet přes náš link. Získáš tak doživotní slevu na jakýkoli obchod, který otevřeš na této burze.

Druhou atraktivní složkou dluhopisu je otázka těžby Bitcoinu.

„V dluhopisu figuruje i složka, která je velmi citlivá na cenu BTC, ale teoreticky by úprava obtížnosti měla umožnit těžařům vydělávat bez ohledu na to, jaká je cena Bitcoinu. Pokud se však BTC rozhodne vystřelit směrem vzhůru, atraktivita dluhopisu se mnohonásobně zvýší,“ uvedl bitcoinový stratég Greg Foss.

Foss na závěr dodal:

„Tyto dluhopisy se budou na volném trhu obchodovat za mnohem vyšší sazbu než 6,5 %. Budou se obchodovat s nižším výnosem při vyšší ceně, protože 6,5 % bude mimořádně atraktivních, takže lidé budou nabízet vyšší cenu dluhopisů, čímž výnos klesne.“


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.