Další úder pro ruskou kryptokomunitu – centrální banka zakáže fondům investovat do kryptoměn!

Rusko Centrální Banka Kryptoměny,
Rusko Centrální Banka Kryptoměny, zdroj: www.shutterstock.com/InkDrop

Co se týká kryptoměn, Rusko a místní kryptokomunita zažívá divoké období. Centrální banka přichází s novým zákazem. Podílové fondy v Ruské federaci nebudou moci poskytovat služby s kryptoměnami, a to kvalifikovaným či nekvalifikovaným investorům.

Ruská centrální banka (RCB) pokračuje ve své přísné a skeptické politice vůči kryptoměnovému odvětví.

Mohlo by tě zajímat – Bitcoin hashrate je na úplném maximu – čínský ban neohrozil stabilitu největší kryptoměny

Ruská centrální banka přitvrzuje

Začátkem tohoto týdne centrální banka Ruské federace zveřejnila oficiální prohlášení o regulaci vkladů finančních prostředků prostřednictvím podílových investičních fondů.

Navzdory rozšíření počtu aktiv dostupných k investování pomocí podílových fondů, nový dokument zakazuje správcům fondů nakupovat kryptoměny. Kromě toho se zakazují také „finanční nástroje, jejichž hodnota závisí na cenách digitálních aktiv“.

V prohlášení se zdůrazňuje, že podílové fondy nesmí poskytovat „kryptoměnovou expozici“ ať už kvalifikovaným nebo nekvalifikovaným investorům.

Banka ovšem již dříve doporučila, aby vedení těchto fondů vyloučilo kryptoměny z nabídky pro své klienty. Podle místní agentury RBC však nikdy neexistovaly žádné podílové fondy, které by nabízely kryptoměny, a to i přesto, že dosud nebyly zakázány.

Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si jej nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

Největší ruská komerční banka Sberbank plánuje spustit ETF zaměřený na blockchain. ETF se bude nazývat Blockchain Economy a bude investovat do akcií souvisejících s danou technologií. Představitel banky poznamenal, že fond nespadá pod omezení centrální banky a klidně může být nabídnut retailovým investorům.

Jak je již známo, Ruská centrální banka zaujala tvrdý postoj vůči kryptoměnám a zakázala některým velkým bankám nabízet služby spojené s nimi. Banka tvrdí, že “tyto služby nesplňují zájmy investorů a nesou s sebou velká rizika.”

Přečti si také – TOP 3 kryptoměny, které se nyní vyplatí koupit po poklesu

Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.