Světové velmoci plánují ovládnout kryptoměny – Digitální euro je pouze začátek

Share This Post

Pokud jde o kryptoměnový trh, mnoho lidí zastává názor, že jsme pouze na začátku. To ovšem platí i v oblasti regulací. O kryptoměny se zajímá stále více technologických gigantů, jako jsou například Amazon a Apple. Existuje mnoho kryptoměnových karet, přes které můžete realizovat platby, a kryptoměny se stále více adoptují do běžného světa. Většinu těchto plateb má však pod kontrolou třetí strana.

Kryptoměny jako takové připravují banky o byznys, a finanční instituce si tyto peníze nechtějí nechat ujít. Téměř všechny platby kryptoměnami však musí projít i přes fiat měnu, a proto se banky placení kryptoměnami neobávají. Spíše je trápí jiné hrozby, jako je například DeFi sektor, který poskytuje už i finanční služby, půjčky a spoření.

Přečti si také – První evropské BTC futures jsou tu! Kdy bude spuštěno obchodování?

Jak mohou vlády ohrozit kryptoměny?

Defi sektor nabízí klientům větší svobodu a decentralizaci. V podstatě každý má snadný přístup a větší finanční zúročení. Není tak zapotřebí třetí strana. Vlády ale mohou kryptoměny vážně ohrozit prostřednictvím tzv. digitálních měn. Lídrem v zavádění digitální měny je Čína se svým digitálním jüanem, který se právě naplno testuje.

Čína však není ani zdaleka jedinou zemí. Digitální dvojčata fiat měn se simultánně vyvíjejí již v 81 zemích. Čína začala kryptoměny rázně omezovat a regulovat. Zdá se tak, že se snaží kryptoměny nahradit svým řešením. To je tak varovný signál i pro adopci kryptoměn v ostatních zemích světa.

Čína disponuje finančními prostředky, kterými dokáže digitální jüan zavést již brzy. Má dokonce plán úplné implementace již během zimních olympijských her 2022 v Pekingu. Ve srovnání s ECB, která teprve nyní spustila dvouletou fázi výzkumu, Evropa zaostává. Ačkoli digitální euro bude pravděpodobně implementované později, jednou se ho dočkáme.

Mohlo by tě zajímat – Coinbase čelí obrovskému tlaku – zákazníkům mizí peníze z účtů!

Cílem je absolutní kontrola nad penězi

Každý příznivec kryptoměnového trhu se obává centralizace digitálních měn. Centrální digitální měny však nemůžeme brát jako konkurenci pro současné kryptoměny. Cílem centrálních bank je absolutní kontrola nad pohybem celé peněžní zásoby na světě. Banky tak budou mít absolutní přístup ke všem vašim transakcím.

Samozřejmě, běžný uživatel na druhou stranu získá i mnoho výhod. Čekají nás totiž instantní platby a spoření od státu pro každého. Stojí to ale za ztrátu anonymity?

Nakonec tedy vlády budou stále více kryptoměny regulovat s cílem prosadit svou vlastní alternativu. Kryptoměny však existovat nepřestanou a zakázat jejich existenci nemůže nikdo. Vlády je ale mohou regulovat, a s velkou pravděpodobností i budou.

Přečti si také – Burza Kraken přispěla na projekt ETH 2.0 částkou 250 000 USD

Related Posts

Ministerstvo financí USA čelí žalobě za poskytnutí citlivých informací Muskovi o DOGE

Odborové skupiny podaly žalobu na ministerstvo financí USA s...

Futures na Nasdaq se propadly o 2,7 % kvůli Trumpově obchodní válce

Futures na amerických akciových trzích se propadly poté, co...

Otec Elona Muska plánuje získat 200 milionů dolarů pomocí memecoinu „Musk It“

Otec Elona Muska by mohl být dalším vlivným jménem,...

Grayscale spouští Bitcoin Miners ETF – přináší expozici na těžbu BTC

Společnost Grayscale, jeden z největších správců kryptoaktiv, rozšiřuje své...

Česko hledá nové investice, Bitcoin nechává stranou – rezerva 7 mld. USD pod palbou kritiky

Česká národní banka (ČNB) reagovala na návrh guvernéra Aleše...