Altcoiny proti trendu – Které altcoiny připsaly největší zisky za posledních 30 dní

0
BTC-zostrel-Altcoiny

Kryptoměnový trh je složité prostředí. Nejsilnější kryptoměnou je Bitcoin, který má za sebou „jen“ 10 let existence. I z tohoto důvodu se jedná o experimentální technologii. Altcoiny přidaly úplně novou formu spekulace. Jednou z věcí, na kterou mnozí čekají, je tzv. altseason. Ta už ale nemusí přijít v podobě, jakou většina pamatuje z roku 2017. 

Bitcoin táhne všechny

Každý, kdo nějakou dobu investuje svůj čas do pochopení trhu s kryptoměnami, brzy zjistí, že cena BTC prakticky udává trend i všech ostatních kryptoměn. BTC je stále spekulativní majetek a altcoiny pak posouvají úroveň spekulace ještě výše.

I proto se dnes podíváme, které altcoiny si vedou dobře v porovnání s trendem udávaným Bitcoinem. Než se k nim ovšem dostaneme, tak je nutné si říci, že u dat tohoto typu je nesmírně těžké rozlišit, zda cena není uměle vyhnána.

Profesionální analýza – 02.12.19 Update altcoinov – BNB, HT, NEO

I z tohoto důvodu jsem zvolil kritéria, která mají omezit pravděpodobnost cenové manipulace. V rámci 30 dní tak budeme mít seznam rostoucích mincí postaven na volume. To musí být větší než milion dolarů za posledních 24 hodin. Opravdu malé mince také vyřadíme, neboť mince, které nemají market cap ani 10 milionů, je velmi lehké manipulovat.

V budoucnu nás dost možná nečeká plošná alt season, ale přijde sezóna vybraných projektů, které mají určité využití. To by eventuálně mohlo takzvaně oddělit zrno od plev. Je také důležité mít na paměti, že tento pohled na altcoiny je spíše zajímavostí než hlubší analýzou.

Nejziskovější altcoiny posledního měsíce

Pokud se tedy podíváme na nejziskovější altcoiny, tak nám pomůže analytický web Livecoinwatch. Pro připomenutí dodáváme, že Bitcoin za posledních 30 dní oslabil o 22 %.

Hned na prvním místě se umístila mince DOS Network. Její marketcap se pohybuje pouze okolo 4 milionů dolarů, takže se prozatím nejedná o minci, která by stála za zvažování. DMT (mince pro přeprodej herních předmětů) se umístila mezi ziskovými alty na druhém místě.

Další pozici si pak drží Seele. To zažilo neuvěřitelný bull run, kdy z marketcapu jednoho milionu vyšplhalo až na 100 milionů. Seele bylo velmi bedlivě sledované ICO. Samotný projekt pak staví PoW smart chain se shardingem. Prozatím se ovšem stále jedná o koncept, protože se jedná pouze o ERC 20 token na ETH síti.

Mezi gainery také najdeme dva IEO projekty od Binance. Jmenovitě se jedná o Fetch.ai a Matic network, což signalizuje hodnotu spojení se silnou burzou. Vechain a Tezos jsou pak stálými obyvateli top 100 a obě tyto mince signalizují silný růst. Oba chainy jsou typově přirovnatelné k ETH a Vechain se pyšní silnými partnerstvími a zaměřením na monitorování pohybu zboží.

Posledním coinem, který splňuje naše kritéria, je mince DATA. Jedná se o DAG technologii, která soustředí své síly na využítí potenciálu internetu věcí a komunikace mezi stroji. V podstatě má podobný cíl jako IOTA a také podobné problémy s centralizací.

Tyto informace ukazují, že nejen BTC je na vzestupu. Vybrané altcoiny také dále směřují nahoru i navzdory krátkodobému trendu. Najít ty správné altcoiny je ovšem jako hledat jehlu v kupce sena. Jako prozatím lepší varianta se jeví spojení se silným brandem v kryptosvětě a to je tedy případ Matic Network a Binance.

Co číst dále:

02.12.19 VIDEO Analýza – Ako nás inštitúcie manipulujú a prečo sa zmenil pohyb na veľkých peňaženkách?

avatar
  Subscribe  
Upozornit na