Američania majú najväčší záujem o memecoiny

Share This Post

Memecoiny sa stávajú stále populárnejšími medzi investormi v roku 2023 a podľa novej štúdie kryptomenovej spoločnosti CoinGecko sú práve obyvatelia Spojených štátov na čele tohto trendu.

Američania vyhľadávajú memecoiny

Podľa nedávnej štúdie spoločnosti CoinGecko sa zdá, že memecoiny získavajú najväčší záujem práve v USA. Najpopulárnejšie memecoíny medzi Američanmi sú Shiba Inu (60,7 %), nasledované Pepe Coinom (11,8 %), Bonkom a Volt Inu.

Táto krajina predstavuje viac ako 23 % globálneho záujmu o memecoiny. Zatiaľ čo najobľúbenejším memecoinom v USA je Shiba Inu, v Maroku je najviac sledovaný Dogecoin. India sa tiež ukazuje ako veľmi zaujímavý trh, a to so záujmom približne 20,3 % celkového globálneho záujmu. Spojené kráľovstvo ako jediný zástupca Európy na zozname top 10 krajín obsadzuje tretie miesto, čo zahŕňa asi 16 % celkového záujmu o memecoiny.

Zdroj: coingecko.com

Aj keď Dogecoin bol prvým svojho druhu, v niektorých krajinách stráca svoje vedúce postavenie v popularite. Avšak táto kryptomena zostáva naďalej veľmi známou a obľúbenou medzi kryptoinvestormi po celom svete.

Memecoiny sú zaujímavým fenoménom digitálnych aktív, ktoré vznikli na základe internetových mémov a vtipov. Tieto kryptomeny majú často špecifický dizajn a meno, ktoré odkazujú na nejaký konkrétny meme, a to môže byť napríklad obľúbený pes alebo postava z populárneho internetového videa. Medzi najznámejšie memecoiny patria Dogecoin, Shiba Inu, Pepe a FLOKI.

V čase písania článku sa cena BTC pohybuje okolo 26 912 USD podľa KMC, cena DOGE sa pohybuje okolo 0,07 USD.

Záver

Čo si o memecoinoch myslíte vy? Vlastníte nejaké? Podeľte sa s nami o svoj názor do komentárov alebo na naše sociálne siete. Celú štúdiu kryptomenovej spoločnosti CoinGecko si môžete pozrieť pod priloženým odkazom TU. [1]

Sme novo aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Zdroje: coingecko.com

Related Posts

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...