Elon Musk tak trochu odchádza z Twitteru

Share This Post

Vo štvrtok oznámil Elon Musk svoj odchod z funkcie generálneho riaditeľa Twitteru. Jeho miesto by mala nahradiť zhruba za šesť týždňov Linda Yaccarino. Tá aktuálne pracuje pre mediálnu skupinu NBCUniversal na pozícii šéfky globálnej reklamy a partnerstva. Jej primárnou úlohou budú obchodné záležitosti. Dizajn a nové technológie si ponechá Musk.

Linda Yaccarinová
Linda Yaccarino – Budúca riaditeľka Twitteru

Aký to bude mať vplyv na Twitter, sa zatiaľ nevie, ale akcionári Tesly už oslavujú. Elon Musk bol v poslednom čase často kritizovaný, že sa nedostatočne venuje riadeniu Tesly. Jej akcie na oznámenie reagovali nárastom o 2 %. Ale aj cena Dogecoinu sa dočkala nárastu. Zatiaľ čo väčšinou kopíruje cenu bitcoinu, v piatok sa odklonila a celý víkend sa drží lepšie. Aj keď s  výmenou loga Twitteru alebo prísľubom reklamy pre McDonald’s sa to nedá porovnať.

Elon Musk tak trochu odchádza z TwitteruVývoj ceny Dogecoinu na hodinovom grafe (sviečky). V piatok je vidieť odpútanie sa od vývoja ceny bitcoinu (oranžová linka). Zdroj: TradingView

Záver

Musk sa vzdal pozície generálneho riaditeľa, ale zostáva na pozícii predsedu správnej rady a technologického riaditeľa. Od príchodu Lindy Yaccarino si pravdepodobne sľubuje návrat inzerentov. V súčasnosti sú na tom totiž dosť bledo. Z 1000 najlepších inzerentov tejto sociálnej siete pred Muskovým prevzatím sa viac ako 600 nevrátilo. To samozrejme viedlo k razantným škrtom nákladov a hľadaním riešení. Odstránenie negatívneho vplyvu (Muska z vedenia) a nákup kvalitného obchodníka (Lindy Yaccarino) je teda jasným logickým vyústením situácie. Uvidíme, či to pomôže.

Elon Musk tak trochu odchádza z TwitteruElon Musk prevzal Twitter v októbri. Odvtedy je vidieť jasný trend úbytku najväčších inzerentov. Skončili značka ako napríklad Coca-Cola, Jeep či Unilever (zdroj: CNN).

Sme novo aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Related Posts

TA – predikcia ceny bitcoinu pre nasledujúce obdobie

Tento týždeň nám cenu bitcoinu ovplyvňovala veľa politika a tvorba...

Množstvo Etherea na burzách kleslo na päťročné minimum

Už od septembra 2022 klesá množstvo tokenov Etherea (ETH)...

Ron DeSantis: Ľudia majú právo na Bitcoin

Floridský guvernér Ron DeSantis, známy svojim kladným krypto postojom,...

Bitfinex: Bitcoin sa stále používa ako dlhodobé aktívum

Najnovšia správa kryptomenovej burzy Bitfinex ukazuje, že Bitcoin sa...

Bitcoin bude do konca roka jasným kráľom kryptomien

Bitcoin je pripravený do konca roka 2023 získať kryptomenový...