Top 5 článkov za uplynulý týždeň + Používatelia skrachovanej kanadskej kryptoburzy QuadrigaCX majú dostať 13 % zo svojich pohľadávok

Share This Post

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za minulý týždeň, skúste náš výber top 5 článkov plus bonusovú správu dňa:

Binance zastavila dvakrát počas 12 hodín výbery bitcoinu

Kryptoburza Binance sa počas 8. mája stretla s problémami pri spracovaní výberov a musela ich dokonca dvakrát dočasne zastaviť kvôli veľkému množstvu nevybavených transakcií. Situácia sa opakovala iba počas 12 hodín a kryptomenová burza musela zaviesť dočasné obmedzenie pre výbery bitcoinu. Vo svojom príspevku na Twitteri kryptoburza uviedla, že výbery boli dočasne uzavreté kvôli veľkému objemu nevybavených transakcií. Dôvodom pre zastavenie výberov bol nedostatok poplatkov, ktoré si kryptoburza stanovila, aby mohla pokryť nárast poplatkov v bitcoinovej sieti. Tieto transakcie zostávali nevybavené, čo viedlo k opakovanému zastaveniu výberov.

Obrana proti žalobe SEC stojí spoločnosť Ripple 200 miliónov dolárov

Generálny riaditeľ spoločnosti Ripple prezradil, že už vynaložili (alebo budú musieť vynaložiť), 200 miliónov dolárov na obhajobu proti žalobe Komisie pre cenné papiere a burzu (SEC). Posťažoval sa najmä na reguláciu kryptomien v USA a pravidlá, kedy je „politika až na prvom mieste“. Podnikateľom potom odporučil, aby sa Spojeným štátom radšej vyhli. Garlinghouse túto sumu uviedol 8. mája počas rozhovoru na dubajskom Fintech Summite. Nechal sa počuť, že Spojené štáty sa, v porovnaní s regulačným pokrokom regulačného úradu pre virtuálne aktíva v Spojených arabských emirátoch a nedávnym návrhom zákona o trhoch s kryptoaktívami (Markets in Crypto-Assets, MICA) v Európskej únii, „zasekli“. Do doby, než bude o prípade rozhodnuté, utratí Ripple za obranu proti žalobe, ktorá od samého začiatku nedáva príliš zmysel, 200 miliónov dolárov.

BTC maxis sa bojí DoS útoku: Je ich strach oprávnený?

Náhly nárast poplatkov za transakcie s bitcoinmi a výskyt nepotvrdených transakcií vyvolal cez víkend pri kryptokomunite na Twitteri obavy z možného „útoku“ na sieť typu DoS (Denial of Service). Podľa BitInfoCharts sú priemerné transakčné poplatky v bitcoinovej sieti v súčasnej dobe 19,21 USD, tj 0,00068 BTC. Medzitým podľa Mempool Space predstavoval počet nevybavených transakcií v čase písania tohto článku 433 746. Zvýšený dopyt v sieti dokonca spôsobil, že celkové poplatky za blok 7. mája dočasne prekročili blokovú odmenu vo výške 6,25 BTC.

Buffett predáva akcie a drží hotovosť

Warren Buffett, tiež známy ako veštec z Omahy, predával v prvom štvrťroku akcie a kumuloval peniaze v hotovosti. Jeho firma Berkshire Hathaway zvýšila hotovostné rezervy na 130,60 miliardy USD. To je najvyššia úroveň od roku 2021, kedy trh s akciami vstúpil do medvedej fázy. Strhnú so sebou tentoraz aj bitcoin? Máme sa báť? Správanie Berkshire Hathaway sa často považuje za kľúčový ukazovateľ zdravia americkej ekonomiky. Akcie firmy siahajú od amerických železníc až po elektroenergetické a maloobchodné podniky. V prvom štvrťroku tohto roka firma predala akcie v hodnote 13,3 miliardy USD. Nakupovala potom primárne hotovosť a štátne dlhopisy. Obrovské množstvo peňazí drží v krátkodobých štátnych pokladničných poukážkach a bankových vkladoch (využíva vyššie úrokové sadzby blízko 5 %).

PayPal drží takmer miliardu dolárov v kryptomenách

Americký platobný gigant PayPal sa podľa posledných informácií stal tiež jedným z významných držiteľov kryptomien na svete, keď sa zistilo, že v jeho súvahe figurujú kryptomeny v hodnote takmer 1 miliardy dolárov. Podľa štvrťročnej správy o finančnej výkonnosti, ktorú spoločnosť PayPal podala u Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC), držala táto platobná spoločnosť kryptomeny minimálne až do konca prvého štvrťroka tohto roka. 10-Q je pravidelná správa o finančnom výkone, ktorú SEC vyžaduje, aby bola zverejnená. Na konci prvého štvrťroka tohto roku mala spoločnosť PayPal kryptomeny v hodnote 943 miliónov USD, medzi ktorými boli Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash a Litecoin.

Bonusová správa

Používatelia skrachovanej kanadskej kryptoburzy QuadrigaCX majú dostať 13 % zo svojich pohľadávok

Podľa oznámenia veriteľom, ktoré v piatok neskoro večer zverejnila účtovná spoločnosť Ernst & Young (EY), dostane každý veriteľ burzy “13,094156 % svojej preukázanej pohľadávky. Podľa správcu konkurznej podstaty sa zatiaľ podarilo získať späť kryptoaktíva v hodnote iba 34,3 milióna dolárov.

Z prihlášky vyplýva, že QuadrigaCX dlhuje 303,1 milióna kanadských dolárov v rámci 17 648 veriteľských pohľadávok. Medzi nimi je aj Kanadská pošta a daňový úrad krajiny, Kanadská daňová agentúra (CRA).

Pozoruhodné je, že existuje 15 pohľadávok v hodnote vyššej ako 1 milión CAD a 28 pohľadávok v hodnote od 500 000 do 999 999 CAD. Ďalších 15 356 veriteľov má pohľadávky v rozmedzí od 0 do 10 000 CAD.

Zatiaľ čo väčšina používateľov burzy držala v čase krachu spoločnosti v roku 2019 kryptomenové aktíva, ich držba bola k 15. aprílu toho istého roku prevedená na peňažnú hodnotu aktíva. Podľa dostupných informácií tak dostanú používatelia za 1 BTC 6 739,08 kanadských dolárov (7 122,9 USD). V prípade Etherea sa potom bavíme o sume 223,45 CAD (299,45 USD) za jeden ether.

ZDROJ: cryptonews.com

Related Posts

TA – predikcia ceny bitcoinu pre nasledujúce obdobie

Tento týždeň nám cenu bitcoinu ovplyvňovala veľa politika a tvorba...

Množstvo Etherea na burzách kleslo na päťročné minimum

Už od septembra 2022 klesá množstvo tokenov Etherea (ETH)...

Ron DeSantis: Ľudia majú právo na Bitcoin

Floridský guvernér Ron DeSantis, známy svojim kladným krypto postojom,...

Bitfinex: Bitcoin sa stále používa ako dlhodobé aktívum

Najnovšia správa kryptomenovej burzy Bitfinex ukazuje, že Bitcoin sa...

Bitcoin bude do konca roka jasným kráľom kryptomien

Bitcoin je pripravený do konca roka 2023 získať kryptomenový...