Analýza akciového indexu DAX – Zmrtvýchvstání

0
dax analyza

Po necelém měsíci mám pro vás další analýzu (předešlá analýza zde) na německý akciový index DAX. Ve shrnutí této analýzy jsem říkal, že neočekávám do budoucna nic pozitivního, a že je tento trh jak zpráskaný pes. Přece jenom roční downtrend není nic pěkného. Něco se ale od minula změnilo a už to není až tak černé. Je prostě vidět, že akciové trhy zažívají v posledních pár měsících obrození. DAX byl ale o dost slabší než třeba akciové indexy v USA. Což není až tak překvapivé vzhledem k faktu, že ekonomika v Německu začíná stagnovat a prognózy začínají být ne zrovna pozitivní. Pojďme tedy už na graf.

Aktuální situace na 1D TF indexu DAX

Analýza DAX

Vytvořený vzestupný kanál

Během minulé analýzy jsme měli trh pod rezistencí, která je na 11 725 bodech. Kurz ale vzápětí trochu nečekaně obrátil své negativní momentum na pozitivní. Tím se ukázalo, že kurz se drží nějakého trendu. Přesněji řečeno se nachází ve vzestupném kanálu, který jsem do grafu zakreslil. Tento trend máme už takřka čtyři měsíce a zatím se nezdá, že by měl skončit.

Trh využil vzestupný kanál moc hezky a podařilo se mu prorazit přes výše zmíněnou rezistenci. Pak došlo k pullbacku a využití předešlé rezistence jako supportu. Poté následoval odraz a nyní se cena neúprosně přibližuje k rezistenci na cca 12 500 bodech. Až se dostane kurz k této rezistenci, tak bude zároveň i u vrchní hrany kanálu, takže poté čekám korekci.  Další zastávkou bude jeho spodní hrana, odkud se očekává další odraz a následně růst.

Abych to uvedl na pravou míru, tak dokud se bude kurz držet v tomto kanálu, tak je to pozitivní a není důvod malovat čerta na zeď. Podmínkou ale je, aby nedošlo k průrazu směrem dolů. Sklon kanálu je vcelku zdravý, takže teoreticky může být dlouhodobě udržitelný.

Nutné je překonat výše zmíněnou rezistenci a poté hladinu HIGH SUPPLY, která je na 13 500 bodech. Pokud se trhu povede přes tuto hranici odporu dostat, tak tu máme velkou šanci na bull run. V takovém případě je samozřejmě nutné, aby se kurz nad touto oblastí také udržel. Průraz musí být potvrzen i objemy, protože by se jinak mohlo jednat o falešný průraz.

Indikátory

Indikátor RSI je sice v překoupené oblasti, ale zatím bez žádné medvědí divergence, což znamená, že klidně můžeme pokračovat dalším růstu. Křivka RSI také viditelně respektuje obě zakreslené čáry, které dohromady vypadají jako trendový kanál. OBV roste v souladu s kurzem – takže bez anomálií. MACD vypadá fakt silně a stále si drží pozitivní momentum. Jediné, co vydává sell signál, je Stochastic RSI, kde jde vidět medvědí divergence a nyní jsou hodnoty v překoupené oblasti indikátoru.

Závěr

DAX už nevypadá tak špatně jako před měsícem a už se tam rýsuje i nějaký uptrend. Nákupní tlak v posledních čtyřech měsících zkrátka vítězí. Není to taková hitparáda jako na US indexech, kde se už atakují i svá poslední ATH, ale může to znamenat pokračování bull runu. Jsem přesvědčen, že pokud S&P 500, DJI a Nasdaq dokáží vytvořit nové ATH a udržet se nad touto hladinou, tak to potahá i německým index DAX. V globalizované ekonomice je zcela zřejmé, že USA má zásadní vliv na všechny trhy ve světě.

Co číst dále?

Analýza akcií společnosti Tesla – Stále není rozhodnuto


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na finančních trzích jsou velmi rizikové!!

avatar
  Subscribe  
Upozornit na