ANALÝZA – Bitcoin (BTC) čelí sílícímu tlaku na klíčový support, jaké je riziko průrazu?

Bitcoin BTC miska
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

V nedělní analýze na Bitcoin (BTC) jsme si ukázali, že struktura trhu z posledních několika týdnů silně připomíná medvědí vlajku, což je pro trh nepochybně obrovské riziko. V těchto chvílích bych si i dovolil tvrdit, že trh si začíná uvědomovat, že v grafu obdobná struktura je. Především dnešní price action mne do jisté míry přesvědčilo.

Aktuální situace na 1W TF BTC/USD

BTC

To, že je v grafu BTC medvědí vlajka, jsme si již řekli včera, takže dnes se akorát zaměříme na podobu čerstvě zavřené týdenní svíce. Osobně nepovažuji svíci z předešlého týdne jako medvědí, i když uznávám, že někdo se mnou nemusí v tomto konkrétním příkladu souhlasit. Vlastně ji považuji za vcelku neutrální, a akorát nám potvrdila, že těch 42 000 USD trh stále respektuje jako rezistenci.

Jinak objemy jsou takový průměr, obdobné jako z předcházejících týdnů. Nyní nás musí zajímat close z aktuálního týdne, protože se nám na trh zase vrací dynamika a krapet i objemy. Něco se lidově řečeno začíná dít, takže se dost možná dočkáme toho, že svíce bude i průrazová.

Mohlo by vás také zajímat: TOP 5 silných fundamentálních kryptoměn, které by měl sledovat každý hodler

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

BTC, ANALÝZA – Bitcoin (BTC) čelí sílícímu tlaku na klíčový support, jaké je riziko průrazu?, TRADING11

Na denním grafu BTC je nyní vidět moc pěkný kontrast, co se týče nedávných reakcí na klíčové rezistenci a klíčovém supportu. Všimněte si, že rezistenci na 42 000 USD Bitcoin vlastně jen škrtnul a hned došlo k rotaci kurzu směrem dolů. Zatímco u klíčového supportu mají býci dost práce s tím, aby hladinu vůbec udrželi.

Pravdou je, že ještě včera vše vypadalo v pohodě, protože cena pozitivně zareagovala hned na horní hranici supportního pásma. Tedy zprvu podobné jako u sledované rezistence. Cena se dokonce mírně odrazila a nedělní svíce zavřela v bullish podobě – tzv. Long Lower Shadow.

Někteří řečenou svíci možná považují za Pin Bar, ale já si myslím, že je to irelevantní. Všichni vidíme, že se jedná o býčí svíčku. Dnes odpoledne se ale cosi změnilo, protože prodejci začali dost tlačit na pilu. I přesto, že nedělní svíce je vcelku býčí a ještě v ranních hodinách se zdálo, že rychle otestujeme Point of Control.

Nestalo se a my zrovna můžeme sledovat mnohem hlubší průnik kurzu v pásmu podpory. Kromě toho nám Bitcoin otestoval spodní hranici identifikované medvědí vlajky. Řečené mne právě dost přesvědčilo, že trh respektuje hranice uvedeného patternu. Dále určitě zaregistrujte, že během dneška vzrostly objemy.

Nejsou sice extra vysoké, ale oproti předešlým dnům se jednoznačně jedná o navýšení. Navíc i podoba svíce je dost bearish. Pokud takhle zavře, bude to nejhlubší denní close za předešlé čtyři týdny.

Mohlo by vás také zajímat: Bitcoin je příliš pomalý, a proto ho Ethereum porazí – tvrdí zakladatel Cardana!

Indikátory

Negativní momentum na RSI pořád panuje a nyní ukazuje cca 36 bodů. Jinak jestli prorazíme těch těch 30 000 USD, na denním RSI určitě vznikne potenciální býčí divergence. Na MACD se naopak schyluje k bearish crossu. Nyní je vlastně jisté, že k překřížení křivek dojde.

Závěrem

Bitcoin je v těžké situaci, a pokud se má vyhnout průlomu skrze klíčový support, musí brzy dojít k odrazu. Čím déle se kurz zdržuje v blízkosti supportu, tím větší pravděpodobnost, že hladina padne. V každém případě ještě opakuji, že s tou medvědí vlajkou musíme od dnešního dne kalkulovat. To automaticky neimplikuje, že půjdeme dolů – pouze máme před sebou významné potenciální riziko.

Mohlo by vás také zajímat: Quantitative easing – Největší nešvar moderních ekonomik západního střihu (1. část)

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Chceš sa naučiť analyzovať grafy? Máme tu pre teba VIP trading room. Nájdeš tu signály, denný update trhu, 200 video návodov a hlavne pomoc od profesionálnych traderov. S nami nezmeškáš žiadnu príležitosť na trhu. Kryptomeny, indexy a forex denne monitorujeme za teba a hľadáme signály, ktoré následne posielame do našej skupiny. >>>Pozrieť ponuku<<<

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.