Holding BTC fondů klesl na čtyřměsíční minimum – trend se otáčí

Holding BTC fondů klesl na čtyřměsíční minimum - trend se otáčí
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

BTC držené v ETF fondech jsou významným a měřitelným vzorkem poptávky v síti. Bitcoinové fondy krvácely v důsledku oznámení FEDu. Federální rezervní systém totiž oznámil plánované dvojnásobné zvýšení úrokových sazeb do roku 2023. Důvodem je zejména inflace.

Údaje sledované společností ByteTree Asset Management ukazují, že počet mincí v držení amerických a kanadských uzavřených fondů a kanadských a evropských fondů obchodovaných na burze (ETF) klesl v pátek na 782 558 BTC (-4,72%, v hodnotě 28,72 miliardy dolarů). Jde o nejnižší hodnotu od 25. února.

Mohlo by vás také zajímat: Bitcoin je příliš pomalý, a proto ho Ethereum porazí – tvrdí zakladatel Cardana!

Od oznámení FEDu většina aktiv včetně Bitcoinu čelila prodejnímu tlaku. Hlavní kryptoměna však zůstala ve srovnání s většinou fiat měn a zlata relativně odolná.

Cena BTC vs, Holding ve fondech
Cena BTC vs. Holdingy ve fondech. Zdroj: Bytetree

Držba fondů dosáhla v polovině května více než 815 000 BTC, přičemž od října vzrostla o více než 300 000 BTC. Květnový vrchol se shodoval s poklesem Bitcoinu z 58 000 dolarů na téměř 30 000 dolarů.

Bitcoiny držené v ETF fondech jsou významným a měřitelným vzorkem síťové poptávky. Silný institucionální nákup v říjnu minulého roku vedl k cenovému nárůstu, který se ochladil v druhém čtvrtletí tohoto roku. Trend fondů se tak pomalu ale jistě obrací z rostoucího trendu do klesajícího. Budeme svědky dlouhodobé korekce?

Mohlo by vás také zajímat: ANALÝZA – Bitcoin (BTC) čelí sílícímu tlaku na klíčový support, jaké je riziko průrazu?

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Chceš sa naučiť analyzovať grafy? Máme tu pre teba VIP trading room. Nájdeš tu signály, denný update trhu, 200 video návodov a hlavne pomoc od profesionálnych traderov. S nami nezmeškáš žiadnu príležitosť na trhu. Kryptomeny, indexy a forex denne monitorujeme za teba a hľadáme signály, ktoré následne posielame do našej skupiny. >>>Pozrieť ponuku<<<

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.