Bitcoin je příliš pomalý, a proto ho Ethereum porazí – tvrdí zakladatel Cardana!

Bitcoin je příliš pomalý, a proto ho Ethereum porazí - tvrdí zakladatel Cardana!
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Ve srovnání s Ethereem a jinými sítěmi založenými na modelu proof-of-stake je Bitcoin příliš pomalý. Tvrdí to zakladatel společnosti Cardano Charles Hoskinson. Podle něj se Bitcoin nachází ve výrazné nevýhodě ve srovnání s konkurencí. Trpí velmi pomalou rychlostí, v důsledku které bude nakonec pohlcen jinými sítěmi s modelem proof-of-stake.

Do Bitcoinu se nalilo příliš mnoho financí

Charles Hoskinson se k této problematice vyjádřil v podcastu, kde debatoval s počítačovým vědcem a výzkumníkem v oblasti umělé inteligence Lexem Fridmanem.

“Problémem Bitcoinu je jeho rychlost, která je tak pomalá jako programování na mainframu z minulosti. Jediným důvodem, proč Bitcoin stále existuje, je to, že se do jeho udržení investovalo velké množství prostředků. Je třeba tu prokletou technologii aktualizovat.”

Hoskinson dále zdůraznil, že programová využitelnost Bitcoinu výrazně zaostává za konkurencí. Následně nešetřil ani kritikou na komunitu Bitcoinu, která nevykazuje žádnou ochotu ani snahu o inovace.

“Bitcoin je v podstatě nepřítel sám sobě. Má vybudovanou značku i zázemí, ale neexistuje žádný způsob, jak by se dal přebudovat, a zejména opravit hlavní chyby tohoto systému.”

Mohlo by vás také zajímat: Zprávy o negativním vlivu USD na BTC se nepotvrdily – za poklesem Bitcoinu jsou jiné faktory!

Konkurence má lepší vývoj

Zakladatel Cardana vyzdvihl síť Ethereum, která se rozrostla až do takových rozměrů, že může bez problémů konkurovat Bitcoinu. Jako hlavní důvod vidí evoluci a vývoj.

“Je opravdu skvělé a velmi důležité, že Ethereum netrpí problémy jako Bitcoin. Dostává se do bodu, kdy má v podstatě stejný síťový efekt. Hlavním rozdílem je ovšem jeho komunita, která má zcela jinou kulturu než v případě Bitcoinu. Komunita Etherea miluje vývoj a modernizaci.”

Hoskinson ještě dodal důležitou věc:

“Pokud bych si měl vsadit a vybrat si mezi těmito dvěma systémy, řekl bych, že v devíti případech z deseti vyhraje v tomto souboji Ethereum nad Bitcoinem.”

Na závěr však uznal, že boj o dominanci ve světě kryptoměn je mnohem složitější, než se na první pohled zdá. Není to jen o Bitcoinu a Ethereu. V boji o první místo je totiž v současnosti mnohem více hráčů, mezi kterými samozřejmě nechybí ani Cardano.

Mohlo by vás také zajímat: Bitcoin dosáhne 450 000 USD ještě letos, nejhorší scénář je 135 000 USD! – tvrdí známý analytik PlanB

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Chceš sa naučiť analyzovať grafy? Máme tu pre teba VIP trading room. Nájdeš tu signály, denný update trhu, 200 video návodov a hlavne pomoc od profesionálnych traderov. S nami nezmeškáš žiadnu príležitosť na trhu. Kryptomeny, indexy a forex denne monitorujeme za teba a hľadáme signály, ktoré následne posielame do našej skupiny. >>>Pozrieť ponuku<<<

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.