ANALÝZA – Bitcoin (BTC) před šestým pokusem o průraz?

bitcoin BTC
KOKA INU
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Jak jsem očekával ve včerejší analýze na Bitcoin (BTC), cena má tendenci se zase vrátit k důležitému levelu, který je na kulatých 60 000 USD. To už je tedy docela bizarní, protože včerejší propad je v podstatě falešný pohyb a nám to moc jaksi nepomohlo při dalších odhadech. Ovšem pozitivní je, že začaly krapet stoupat objemy, takže alespoň víme, že se na trhu možná něco chystá. Zatím to ale není žádná tutovka.

Do konca tohto mesiaca môžeš využiť 50 % zľavu na všetky naše trading produkty. Neváhaj a priprav sa na altcoinovú sezónu už teraz. S nami ti nič neujde.

Pozrieť ponuku

Aktuální situace na 4H TF DXY

BTC, ANALÝZA – Bitcoin (BTC) před šestým pokusem o průraz?, TRADING11

Prvně začneme s dolarovým indexem, kde se toho ovšem tolik zase neudálo. Respektive lze brzy asi očekávat další silnější pokus o odraz, protože na 4H grafu se rýsuje býčí divergence. Navíc jsme velmi blízko u 92 bodů, kde očekávám silnou reakci kurzu. Moc nevěřím tomu, že úrovní projde kurz příliš snadno. V každém případě, jak jsem se včera zmiňoval, kurz by neměl jít pod řečenou úroveň, protože by to zase znamenalo jakousi velkou změnu.

Zaráží mne ale, že kurz indexu klesl o cca 1,4 %, což je dost, a BTC jaksi skoro vůbec nereaguje. Dříve během obdobných propadů využíval Bitcoin ihned příležitosti. Nyní tomu tak není, a my tedy musíme počítat s možností, že se podmínky na trzích zase nějak pozměnily. Možná investoři začali preferovat jiná aktiva před Bitcoinem. Leč na vynášení soudů je ještě brzy a třeba se pouze jedná o krátkodobou záležitost.

Mohlo by vás také zajímat: Co nám o Bitcoinu prozrazuje logaritmický graf a proč ho nyní třeba používat

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

BTC

Bitcoin (BTC) se tedy nakonec vylil z toho malého trianglu, který se několik dní v grafu tvořil. Doufal jsem, že s jeho průrazem se konečně stane něco většího, ale bohužel. Místo toho máme z trianglu malý kanál, který lze teoreticky považovat za býčí vlajku. To pro nás znamená, že si tentokrát musíme počkat na průraz z tohoto patternu, a pak uvidíme.

Kurz každopádně zarotoval zase nahoru a poslední zavřená 4H svíce není sice velká, ale má relativně velké objemy. Respektive se jedná o největší bull volume za posledních pár týdnů, možná proto jsme svědky začátku něčeho většího. Nyní je kurz zase v blízkosti S/R levelu 58 189 USD a nejspíš za malý okamžik dojde k průrazu a pak k atakování psychologické hladiny 60 000 USD.

Na základě toho, že onu úroveň atakujeme již asi po páté, působí price action vážně tragicky a jen těžce se dá interpretovat to, co se vlastně děje. Nicméně, jestli objemy i nadále porostou, vzrostou i šance na breakout. Třeba se tedy šestý pokus povede, ale zase se určitě nevyplatí jen tupě následovat cenu. Racionální je hledat případná potvrzení.

Indikátory

Z RSI lze konstatovat, že za posledních několik dní je trh o dost slabší. Negativní setrvačnost bez debat převažovala, ale nyní se situace asi zase pomalu mění. Co se týče MACD, negativní momentum v těchto chvílích dost zesláblo a máme za sebou čerstvý bullish cross, což zase zvýší šance na průraz k 60 000 USD.

Mohlo by vás také zajímat: Dávejte si pozor do čeho investujete – Nenechte se oklamat aktuálním nadšením na trhu!

BTC závěrem

Aktuální zvýšení objemů by skutečně mohlo avizovat, že se brzy dočkáme jakéhokoliv finále. Leč jednorázové zvýšení volume nestačí, je potřeba, aby se jednalo o soustavný proces. Pokud tedy půjde cena nahoru a nákupní tlak poroste spolu s tím, tak vzrostou šance, že jdeme na nové all time high.

ANALÝZA – Bitcoin (BTC) má po menším dumpu


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.


Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.