ANALÝZA – Bitcoin (BTC) stagnuje, americký dolar posiluje

analýza bitcoin BTC kryptoměny graf zlato

Zostáva do konca 50 % zľavy na všetky naše produkty

Pokud nesledujete pouze Bitcoin (BTC), jistě jste si všimli, že se na akciovém trhu a drahých kovech něco děje. Především akciové trhy dostávají slušnou sodu, kdy například Tesla ztratila již 40 % ze svého all time high. Vlastně především technologické tituly, což mě až tak nepřekvapuje vzhledem k tomu nepřetržitému růstu. Někdy ke korekci muselo prostě dojít.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Bitcoin (BTC) se zatím drží

Zajímavé je, že Bitcoin se drží mnohem lépe než akciový trh, i když by bylo racionální očekávat, že právě BTC půjde dolů jako první. Místo toho trh vcelku drží, ale pravdou je, že to úplně dobře na první pohled nevypadá. Je vcelku jisté, že pokud na akciovém trhu bude panovat velká nejistota, nakonec se po té skluzavce sveze i Bitcoin.

Aktuální situace na 4H TF DXY

BTC, ANALÝZA – Bitcoin (BTC) stagnuje, americký dolar posiluje, TRADING11

Kurz dolarového indexu za předešlých 24 hodin velmi pěkně posílil, což je na tomto trhu docela nadstandard. Hlavně zaregistrujte tu nebývale silnou setrvačnost expanze, která trvá už deset dní. Investoři vážně ve velkém spěchají do amerického dolaru. Bylo by tedy bláhové říkat opak.

Pár týdnů jsem každopádně považoval S/R level 92 bodů jako za takovou první důležitou úroveň, kterou musí dolarový index překonat, abychom tento růst brali skutečně vážně. Kurzu DXY se dnes povedlo řečených 92 bodů na okamžik překonat, což je sice pro americký dolar pozitivní, ale ještě je třeba se v rozmezí 92 – 92,5 bodu udržet.

V opačném případě by se asi jednalo jen o jednorázovou paniku, kdy investoři houfně utíkali do dolaru. Jestli se ale DXY udrží nad 92 body, obávám se, že tržní účastníci nepochybně preferují likviditu (držení peněz), než aby byli v trhu. Uvedené je samozřejmě dost negativní i pro BTC.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

BTC

Nyní se už přesuňme ke grafu s BTC, kde máme hned několik červených svíček v řadě za sebou. My máme v tuto chvíli jistotu, že nakupující to u S/R levelu 52 109 USD definitivně vzdali, zatímco medvědi zmíněnou hladinu využili pro vstupy do short obchodů. Následně definitivně padly hladiny 49 800 USD a 48 183 USD.

Avšak kurz zase pozitivně zareagoval na Point of control Volume profile z dřívější expanzivní struktury. Nad 46 000 USD ceně byla evidentně motivace nakupovat, naopak slabá motivace prodávat. Uvedené vyplývá z knotů posledních pár svíček. Nicméně objemy jsou pořád nijaké, v celkovém kontextu podprůměrné/průměrné. Trh tedy jednoznačně váhá.

Kromě řečených S/R levelů kurz prorazil i EMA 55, což je za velmi krátkou dobu již několikátý průraz. Co se týče čerstvého price action, jak můžete vidět z grafu, tak býci zaútočili na S/R level 48 183 USD, ale z bývalého supportu se bohužel stala rezistence. Došlo ke zřetelnému zamítnutí, k čemuž dopomohl i fakt, že ve stejnou chvíli Bitcoin testoval i EMA 55.

Zas na druhou stranu i po zamítnutí jde z trhu znát, že je snaha o druhý pokus prorazit skrze statickou a dynamickou (EMA) úroveň. Vzhledem k tomu, že se momentum up drží, tak se asi během dnešního večera dozvíme, zda budou býci úspěšní, či nikoliv.

Indikátory

Hodnoty RSI opětovně padly pod 50 bodů, což je dost špatné, když hodnoty indikátoru nebyly předtím schopny povyrůst ani k 70 bodům. Avšak momentum up se pořád drží, takže ještě není všemu konec.

Závěrem

Je dost důležité, jak dnes zavře dolarový index. Jestli bude týdenní close blízko 92 bodů, tak se obávám, že dost vzrostou šance na střednědobou expanzi. To je bez debat obrovské riziko pro Bitcoin (BTC) a osobně si nemyslím, že bychom šli na all time high, když americký dolar soustavně posiluje.

Mohlo by vás také zajímat:

ANALÝZA – Hrozí, že stříbro směřuje do propasti?


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!