Analýza Bitcoinu (BTC) – Prorazíme rezistenci na 11 200 USD?

0
bitcoin btc graf mince kryptoměny analýza

V době zpracování poslední analýzy na Bitcoin (BTC) jsme se čerstvě dostali z obchodního pásma, ve kterém kurz po relativně krátkou dobu konsolidoval. Též jsme si řekli, že nejspíš v nejbližší době ani nedojde k vyplnění CME gapu, na který jsme se tak upínali.

I když tu ovšem je snaha pushnout Bitcoin zpátky nahoru, nemáme ještě vyhráno. Prvním takovým záchytným bodem je až rezistence na S/R levelu 11 200 USD. Dokud kurz Bitcoinu tuhle úroveň neprolomí, je nezanedbatelné riziko, že aktuální růst je jenom reteracement, po kterém by následovalo pokračování v poklesu.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Retracement na Bitcoinu dosáhl hodnoty 50 %, což je samo o sobě dost silnou rezistencí. V podstatě se tu rozhoduje o tom, zda se ten průraz skrze 11 200 USD podaří. Včera ve mně vzbuzovalo mohutnou naději, když jsem si všiml, že se nám v grafu rýsuje učebnicový býčí praporek. Reálně se tu tedy dalo uvažovat o tom, že to nakupujícím usnadní práci při pokusu o brekaout skrze rezistenci.

Přece jenom byl praporek tuze blízko od řečené rezistence. Předtím, než k breakoutu dojde, lze kalkulovat s dvěma bullish možnostmi. Ta první je, že dojde po breakoutu z patternu v podstatě okamžitě k průrazu rezistence, která stojí nejblíže v cestě. Ta druhá možnost je, že se kurz odrazí od rezistence a dojde tedy k throwbacku k horní hraně praporku.

To je právě aktuální případ. Sice nakupující nebyli úspěšní v prosazení si průrazu odporu, ale když se potvrdí retest horní hrany praporku, určitě se dočkáme v dohledné době druhého pokusu. Kdyby se ovšem cokoliv pokazilo a cena se propadla pod 10 481 USD, zřejmě dojde k dalšímu otestování supportu na 9 934 USD.

Indikátory

Velmi ve meě však budí obavy indikátory technické analýzy. Křivka RSI se pohybovala v zakresleném kanálu, ale z něho se bohužel vylila. Posléze dokonce došlo k pullbacku a retestu spodní hrany zmiňovaného kanálu, od kterého se křivka odrazila. Vlastně se jedná o potvrzení. Nicméně kurz na to prozatím nijak extra nezareagoval.

Co se týče MACD, zde došlo k bearish crossu na hodnotách, kde k tomu od 7. srpna pravidelně dochází. To taktéž není zrovna dobré znamení. Negativně vnímám i to, že na okamžik se povedl bullish cross, ale pak se hned zneplatnil bearish crossem.

Závěr

Kdybych to měl shrnout, dle price action je to technicky v pohodě a je vcelku racionální kalkulovat s druhým pokusem o průraz rezistence. K retestům horní hrany bullish patternů dochází pravidelně. A když je jejich výsledek kladný, vývoji to akorát může pomoci.

Nicméně indikátory technické analýzy zrovna bullish nejsou a je to tak nějak na hraně propasti. Kurz zatím na výčet těch signálů vyplývajících z indikátorů nezareagoval, ale to se klidně může každou chvíli změnit. Mezi price action a indikátory jsou tedy nyní protichůdné signály. Snad ale brzy uvidíme, jak se to vyvine.

Mohlo by vás také zajímat:

Analýza – Zlato a stříbro nabírají momentum! Dosáhnou v září nového maxima?


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!

avatar
  Subscribe  
Upozornit na