Analýza Bitcoinu (BTC) – Trh začíná oživovat, k vyplnění gapu nedojde?

Share This Post

Tak jsem tady s další analýzou na Bitcoin (BTC). Jak jistě víte z moji předešlé analýzy, počítám s tím, že před větším odrazem napřed musí dojít k vyplnění CME gapu. Je to racionální, neboť po technické stránce to dává největší smysl.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Že k vyplnění této mezery dojde, nasvědčovala i samotná struktura trhu, protože měla podobu klesajícího trianglu. Na druhou stranu support na S/R levelu 9 934 USD se projevil jako efektivní, co se týče zamezení dalšího cenového poklesu. Díky tomu vyvstává otázka, zda k vyplnění mezery nyní vůbec dojde.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Z grafu je patrné, že nakupující vcelku horlivě support brání, ale zároveň ten nákupní tlak je vždy o něco menší než předtím. Zkrátka máme před sebou bearish pattern klesající triangl, což byla pro mě taková předzvěst pádu. Nicméně, čerstvě došlo k průrazu (bez potvrzení objemy) skrze horní hranu patternu a nyní na ni kurz v podstatě konsoliduje.

Rozhodl se tedy trh nakonec gap neuzavřít? Jak jste si možná všimli, některé altcoiny začaly pumpovat, kdy tomu opětovně kraluje Ethereum. Avšak já osobně to vnímám jako nějakou levárnu a nedivil bych se, kdyby z toho vzešel bull trap. Nemá totiž absolutně žádnou logiku, aby vyplnění mezery bylo jen částečné a stačilo to.

Každopádně, jestli se býkům podaří prolomit rezistenci na S/R levelu 10 481 USD, v dohledné době se ke gapu pravděpodobně nevrátíme. Dokud je ovšem cena v relaci 10 481 USD – 9 934 USD, tak se tu o ten gap pořád hraje. Co se týče přímo price action v případě uzavření mezery, lze počítat s něčím extrémně rychlým.

Vůbec nemusíme pod S/R levelem 9 934 USD dlouho setrvávat. Klidně to může být velmi dynamické a podobu pětiminutové svíce, která může mít knot až k 9 600 USD, ale close zase zpátky nad 9 934 USD. Mnou popsaný price action by byl vysoce bullish a považoval bych to jako signál k longu.

Indikátory

Na RSI byla neoddiskutovatelně několikanásobná býčí divergence. Leč trh na to podle mě adekvátně vůbec nezareagoval, což jsem bral tak, že se počítá s tím, že půjdeme pro ten gap. Křivka indikátoru respektuje tu zakreslenou trendovku vcelku akurátně. Jakmile by křivka RSI prorazila tuto supportní trendovku, možná by započal případný výplach.

Co se týče MACD, i zde byl nesoulad mezi vývojem kurzu a vývojem křivek indikátoru. Prosazuje se ovšem pozitivní momentum a blížíme se do pozitivních bodů.

Závěr

V případě, že k vyplnění gapu nedojde, doporučuji všem si jakékoliv obchodní rozhodnutí pořádně rozmyslet. Jednoduše proto, že ten gap nám takto zůstane, lidově řečeno, v zádech. A to není nic pozitivního.

Pokud jste teda na to vyplnění čekali a nyní vás svrbí prst na tlačítku „buy“, tak vám rozhodně doporučuji, abyste byli trpěliví a nenechali se ovládnout emocemi. Pokud horlivě do trhu skočíte, příliš riskujete, že přijdete o část svého kapitálu. Vaše rozhodnutí by mělo plynout z racionality, nikoliv z emocí.

Mohlo by vás také zajímat:

Analýza BTC – Proč se jěště držíme na 10 000 $?


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!

Related Posts

Samsung Next exec tvrdí, že projekty Web3 musí čelit výzvě užitečnosti

I když Web3 od svého vzniku až po současnost...

Indické úřady zmrazily další kryptofondy kvůli obvinění z praní špinavých peněz

Indické ředitelství pro vymáhání práva (ED) v pátek oznámilo,...

Nová služba umožní poslať bitcoin (BTC) prostredníctvom SMS

Vo svete sa pomalým tempom skúša nová služba, ktorá...

[Popoludňajšie správy] • Vývojári etherea hľadajú potenciálne dáta zlúčenia • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Po výraznom náraste z 22...

Australii trápí obrovské množství „riskujících“ investorů do kryptoměn

Šéf australského regulátora finančních služeb Joe Longo vyvolal poplach...

Zásoby těžby BTC se za měsíc zdvojnásobí, protože produkce roste

Společnosti zabývající se těžbou kryptoměn zaznamenaly za poslední měsíc...