Teslu nepřijali do S&P 500, i když splnila podmínky – Chcete vědět proč?

Teslu nepřijali do S&P 500, i když splnila podmínky - Chcete vědět proč?
KOKA INU
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Elon Musk na začátku července oslavoval poté, co Tesla ohlásila čtvrtý kvartální profit v řadě. Splnila tak všechny podmínky pro přijetí do indexu S&P 500. Akcie americké automobilky na to zareagovaly masivním růstem, který ještě urychlilo oznámení dělení akcií. Za dva měsíce jsme tak zaznamenali pumpu z 220 $ na téměř 500 $. V září ale bullrun skončil a hodnota Tesly padla o téměř třetinu. A do tohoto dumpu správci S&P 500 minulý pátek oznámili, že Teslu nepřijali.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

S&P 500 je index, který kopíruje váženou hodnotu 500 největších amerických firem. Tesla patří do první padesátky. Důvody odmítnutí však nebyly udány a Tesla toto rozhodnutí také odmítla komentovat.

Do indexu se ale dostala e-commerce společnost ETSY (ETSY ), farmaceutická společnost Catalent (CTLT) a výrobce testovacího zařízení Teradyne (TER). Všechno podstatně menší firmy než samotná Tesla.

Může vás zajímat: Nenažrané americké trhy na cestě ke kolapsu – Jak to ovlivní Bitcoin?

Proč Tesla nebyla přijata do S&P 500, i když splnila všechny podmínky?

Po internetu se samozřejmě okamžitě začaly šířit konspirační teorie o tom, jak vláda potichu podporuje ropné společnosti (Tesla vyrábí pouze elektrická vozidla), nebo že proti Elonu Muskovi vzniklo spiknutí a podobné hlouposti. Já si ale myslím, že realita je mnohem jednodušší.

Index S&P 500 pasivně kopíruje množství fondů v i mimo USA. V těchto fondech mají investované desítky, možná i stovky milionů lidí, nemluvě o bankách. Lidé si tak spoří na důchody, nemovitosti.

Podmínky pro vstup do S&P 500 jsou pouze orientační. Jde o minimální nároky, které musí splnit každá firma. Správci tak odfiltrují 99 % špatných investic, ale ne úplně všechny. My na Trading11.com jsme všichni obrovští fanoušci Tesly a nedáme na tuto firmu dopustit. Nedoporučujeme ale zatím nakupovat akcie této automobilky, protože jde o špatnou investici. I na současné ceně (380 $) jsou neskutečně předražené.

Pokud by S&P 500 zařadil Teslu do svého portfolia, automaticky by to znamenalo nákup akcií Tesly za desítky miliard dolarů. A ať už se na to dívám jakkoliv, neumím se ubránit pocitu, že by to byla velmi špatná investice, která by poškodila reputaci S&P 500. Tesla byla minulý pátek (a stále je) špatná investice, a proto byla společnost odmítnuta. Pokud bude nadále podávat skvělé výkony, vykazovat zisky a zvyšovat prodeje, velmi snadno se může stát, že na konci roku bude přijata nejen do S&P, ale i do dalších velkých indexů.

Mohlo by vás také zajímat:

Death Cross na grafu Bitcoinu napovídá, že výprodeje ještě neskončily


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.


Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.