Buffettova investice do tech-firmy před IPO je krok od koupě Bitcoinu!

0
Buffettova investice do tech-firmy před IPO je krok ke koupi Bitcoinu!

Legendární investor Warren Buffett investoval do cloudové technologické firmy Snowflake

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Warren Buffett je známý svou konzervativní investiční strategií, která z něj za pár desítek let udělala jednoho z nejbohatších lidí vesmíru. Investuje zásadně pouze do firem, které mají stabilní zisky a dá se u nich prokázat, že vytvářejí hodnotu. Proto měl v minulosti problém například se zlatem, které podle něj žádnou hodnotu nemá.

„Vykopeme ho ze země, převezeme přes půlku světa, zakopeme někde jinde a najmeme lidi, aby ho hlídali.“

Přišla ale krize 2020, americká ekonomika je v troskách, malé a střední firmy krachují, trvalá pracovní místa mizí rekordním tempem a Warren začíná dělat opravdu neobvyklé kroky. Nejprve začal prodávat akcie amerických bank, kde byl dlouhodobě největším investorem. Pak koupil akcie kanadské společnosti Barrick Gold, přesunul $6 miliard do japonských obchodních domů a nedávno dokonce koupil i část technologické společnosti.

Teslu nepřijali do S&P 500, i když splnila podmínky! Chcete vědět proč?

Proč Warren Buffett neinvestoval do technologií?

Averze vůči investicím do technologických společností pramení z Buffettovy základní filozofie – investuj tam, kde se prokazatelně tvoří hodnota. V posledních dekádách však technologičtí giganti ovládli celý svět a kompletně změnil životní styl miliard lidí. Informační technologie stojí na popředí tohoto převratu a Warren Buffett úplně propásl tuto obrovskou investiční příležitost.

Technologická revoluce ale nekončí, a i když pozdě, Warren přece jen přišel na scénu. V posledních letech však svou chybu napravil a nakoupil akcie mnoha technologických gigantů. Drží například 117miliardový podíl ve společnosti Apple, což je jeho největší investice.

Investiční portfolio Berkshire Hathaway
Investiční portfolio Berkshire Hathaway

Kromě toho vlastní i nějaké akcie Amazonu. V investičním portfoliu Berkshire Hathaway však chybí menší technologické firmy, které ještě nejsou na výsluní. Vždy se držel daleko od IPO trhů, kde jsou největší potenciální zisky, ale i velké riziko.

Čtěte také: Bitcoin NIKDY nepadá pod tento indikátor – Nakupujte podle něj a vyděláte

Berkshire Hathaway před IPO investovala do cloudové firmy Snowflake – Je krok ke koupi Bitcoinu?

Warren nedávno udělal nevídaný tah, když investoval do Snowflake. Nezúčastnil se ale IPO, akcie koupil ještě před vstupem společnosti na burzu. Když už Berkshire má někde investovat, musí přece dostat ten nejlepší deal, že?

Buffett tímto krokem opět překvapil veřejnost. 2020 je pro něj přelomový rok. Kompletně mění svou strategii. Investuje do zlata, investuje mimo Ameriku a dokonce začal nakupovat technologické firmy ještě před IPO.

Tak výrazné vychýlení z původní strategie samozřejmě snižuje i pravděpodobnost, že Buffett eventuálně koupí Bitcoin nebo nějakou mining firmu. Podobně to udělal se zlatem, když investoval to největšího těžaře zlata na světě (Barrick Gold). Berkshire si ovšem nemůže dovolit investovat do BTC, pokud má velkou část portfolia alokovanou v bankách. V posledních měsících však prodal významnou část tohoto druhu akcií.

Nakonec koupí části Snowflake ještě před IPO Buffett ukázal, že je ochoten zariskovat. Pokud by se tedy vyskytla dlouhodobě zisková firma, která se chystá vstoupit na burzu, Warren by o ni mohl projevit zájem. A to je nejpravděpodobnější scénář, jak by Warren mohl investovat do kryptoměn.

O eventuální investici Berkshire Hathaway do Bitcoinu je přesvědčen i Max Keiser. Prohlásil to ve své show Keiser Report.

Bilionář Warren Buffett bude nakupovat Bitcoin, tvrdí Max Keiser

avatar
  Subscribe  
Upozornit na