Analýza BTC – cena se poklesem blíži k poslednímu bodu harmoniky

Share This Post

BTC pokračuje ve vytváření potenciálního harmonického patternu, který jsme si představili ve včerejší analýze. Tento potenciální pattern je stále aktuální a Bitcoin pokračuje v krátkodobém klesajícím trendu. Kde se však nalézají supportní zóny a nejblížší targety hlavní kryptoměny?

Bitcoin vytváří poslední klesající leg CD v rámci potenciálního harmonického patternu, který vzniká po uzavření rostoucího dlouhodobého klínu. Rostoucí klín představoval nárůst ceny hlavní kryptoměny z 29 000 $ na 50 500 $. Právě hladina 50 500 $ je rezistentní hladinou a právě na tomto bodě byl ukončen pátý leg tohoto klínu.

BTC / USD 4H.  Zdroj: TradingView
BTC / USD 4H. Zdroj: TradingView

Vyzkoušej náš produkt VIP signály ! Co v něm najdeš? Kompletní přehled, analýzy a signály na 50 párů. Každý den pro tebe naši tradeři připravují kompletní náhledy do jejich aktuálně otevřených obchodů. Zároveň získáš přístup na pravidelně streamy a webináře zcela zdarma. >>> Chci koupit VIP členství <<<

Mohla by tě zajímat i analýza jiných kryptoměn – Analýza BTC, ADA, MATIC, UNI – kde jsou targety nejbližší korekce?

Korekce BTC pokračuje

Následně můžeme sledovat harmonický vzor, jehož target je minimálně 46 000 $ a maximálně 44 700 $. Hladina 46 000 $ představuje délku posledního legu CD ve stejné velikosti jako leg AB. Vzniklo by tak v rámci harmoniky AB = CD. Druhý target je na hladině 88,6 % retracementu legu XA na hodnotě 44 700 $. Pokud cena nebude respektovat ani tento support, reverzní harmonika nebude platná.

Zároveň sledujeme i target zmíněného rostoucího klínu, který je nadřízený harmonice z časového hlediska. Tento support je na hladině prvního targetu 38,2 % retracementu celého klínu na hodnotě 42 500 $. Poslední klíčový support je na hladině 41 000 $ a cena by neměla pod tuto hladinu v současné korekci spadnout. Tato hladina odděluje akumulační zónu od rostoucího trendu.

Kromě supportů musíme sledovat i razantní pokles objemů, který může mít za následek snižování podílu dominance hlavní kryptoměny. Takové objemy totiž nejsou pravidlem pro každý altcoin.

Přečti si také – Může krypto nahradit dolar do 10 let? Bankéři si myslí, že ano

Líbí se vám tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdete na našem facebooku. Dejte nám like a dostávejte zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.

Related Posts

[SPRÁVY] • Spoločnosť OpenSea zavádza nové zásady pre boj proti krádežiam NFT • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Po relatívne pokojnom víkende, ktorý...

[SPRÁVY] • Výkonní pracovníci spoločnosti Coinbase čelia žalobe akcionára • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: Kryptomeny Babydoge Swap Testnet bude spustený...

Coinbase zaznamenala ve 2. čtvrtletí ztrátu 1,1 miliardy dolarů kvůli „rychlému a zběsilému“ poklesu kryptoměn

Kryptoburzovní gigant Coinbase uvedl „rychlý a zběsilý“ pokles kryptotrhů...

Bývalý výkonný ředitel BitMEXu se přiznal k porušení zákona o bankovním tajemství

Další top manažer se připojuje ke třem spoluzakladatelům kryptoburzy...

TOP 5 článkov za minulý týždeň + Bonusová správa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...