Analýza indexu Dow Jones Industrial Average – Index zase atakuje klíčovou rezistenci, povede se definitivně její průraz?

Share This Post

V poslední analýze měl Dow Jones pěkně našlápnuto a po odrazu od supportu trh velmi zesílil. Trh v růstu nepřestal a aktuálně zase atakuje klíčovou rezistenci, přes kterou se trh v minulosti už mnohokrát nedokázal dostat. Z čehož vyplývá, že není rozhodnuto ani teď. Dokud se kurz přesvědčivým způsobem přes tuhle rezistenci nedostane, tak se stále musí počítat s možností, že se setrvačnost každou chvíli obrátí, což se v minulosti už stalo několikrát. Trh především nakoply poslední zvěsti o budoucí měnové politice FEDu, kdy některé zprávy naznačovaly, že FED ani nadále nebude zvyšovat úrokové sazby, což účastníky na trzích rozhodně potěšilo. To bylo tedy k úvodu zatím vše a nyní se pojďme již podívat na samotný graf. 

Aktuální situace na 1D TF Dow Jones Industrial Average

analýza DJI

Zastávka na klíčové rezistenci

Během psaní minulé analýzy byl kurz na 25 983 bodech, což znamenalo, že se trh blížil k úrovni 26 100 bodů, kde se nachází S/R pásmo. Trh neprorazil tuhle hranici hned a kurz zde nějakou dobu konsolidoval. Po konsolidaci následovala zelená impulsní svíce, která dovedla trh až k poslední rezistenci, která brání dalšímu pozitivnímu vývoji. Není tedy překvapením, že postup kurzu se v téhle hladině zabrzdil a nyní konsoliduje.

Všimněte si, že v minulosti v tomto pásmu kurz konsolidoval už několikrát a pak došlo k náhlému obratu situace. Stát se to může i tentokrát, proto by nebylo žádným překvapením kdyby se radikálně obrátila setrvačnost negativním směrem. Pokud se ale přesvědčivým způsobem povede kurzu z tohoto pásma dostat a pak by třeba došlo k retestu této hladiny a tím by se potvrdila jako support, tak se může začít slavit.

Znamenalo by to, že býčí trh na akciových trzích bude ještě nějakou dobu pokračovat. Těžko ale říci, zda to budou dva roky nebo třeba pět let. Osobně nevěřím, že by to trvalo déle jako dva roky, ale to je jen moje vlastní spekulace. Prozatím je třeba vyčkat na další Price action, ale myslím si, že se v brzké době ukáže, zda to zase selže, nebo trh ukáže sílu a pojede se up.

Indikátory

Indikátor RSI je stále bullish a má spoustu místa k dalšímu růstu. Bohužel se ale zrovna křivka RSI nachází v oblasti, kde v dohledné minulosti neustále docházelo k zamítnutím dalšího postupu. Na RSI je tohle právě další klíčová oblast, která musí být překonána. OBV se stále drží v patternu megafon. Na MACD je setrvačnost pozitivní, ale dost možná se schyluje k barish crossu jeho křivek, což by znamenalo obrat v momentu. U Stochastic RSI je momentum negativní.

Zprávy/komentář

Prezidentka Federálního rezervního systému v San Franciscu Mary Daly ve čtvrtek uvedla, že je stále ještě příliš brzy, aby FED rozhodl, zda na svém červencovém zasedání sníží sazby.
Daly dodala, že rozhodnutí o úrokových sazbách z příštího měsíce bude záviset na nových ekonomických datech.

Daly dále uvedla, že je nutné zjistit, zda jsou aktuální makro data pouze přechodná, nebo budou i nadále stejná. Také oznámila, že jejich cílem je dodržovat inflační cílování. Prezident dallaského FEDu taktéž uvedl, že otázka ohledně snižování sazeb bude ještě nějakou dobu nezodpovězena, a že bude dost záležet na negativních důsledcích z probíhající obchodní války mezi Čínou a USA.

Obecně se dá říci, že se FED momentálně dost brání tlaku na snížení sazeb. To si právě přeje americký prezident Donald Trump a dlouhodobě za to FED kritizuje, protože jeho administrativa vede expansivní fiskální politiku. Zatímco FED v době, kdy zvýšil úrokové sazby, dělal opak. Tedy provedl monetární restrikci, což poté spolu s expansivní fiskální politikou nedělá příliš dobrotu.

Závěr

Co k tomu říct na závěr? Stále není rozhodnuto a jako by trh čekal, jak se FED konečně rozhodne. Nákupní tlak se v klíčové rezistenci zase zastavil a to i přesto, že předtím tržní síla velmi rychle rostla, což značilo rostoucí sebevědomí a agresivitu býků, která ale v posledním S/R levelu pominula. Myslím si ale, že se již brzy uvidí, zda tato rezistence konečně padne, nebo to zase sklouzne dolů.

Co číst dále?

Analýza akcií společnosti Tesla – Malé oživení


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na finančních trzích jsou velmi rizikové!!

Related Posts

Šest miliard dolarů v BTC přesunula pátá nejbohatší bitcoinová velryba

Pátá největší BTC holdingová adresa – také nazývaná „37X“...

Cena bitcoinu se vrátila na 70 000 dolarů

Bitcoin získat zpět hranici 70 000 USD, když se...

Polygon zkEVM nefungoval kvůli problémům s blockchain sekvencerem

Polygon, řešení pro škálování vrstvy 2 Ethereum, oznámil, že...

MicroStrategy prodává dalších 604 milionů dolarů bankovek na nákup 9 000 bitcoinů

MicroStrategy, jeden z největších veřejných držitelů bitcoinů, dokončil další nabídku...

Binance nabízí odměnu 5 milionů dolarů

Kryptovelryba koupila 314 milionů tokenů BOME ještě před uvedením...