Analýza indexu Dow Jones Industrial Average – Vypadá to nadějně, ale zatím stále nerozhodně

industry

Tak máme už tři týdny od poslední analýzy na jeden z nejstarších indexů Dow Jones a je nejvyšší čas se na něj znovu podívat, neboť v posledních dnech začíná jevit známky síly. Minule vypadal index dost nečitelně, nepodařilo se vytvořit nové ATH a zároveň byla setrvačnost negativní a to s nemalou silou. Na cestě dolů je ale spousta překážek, takže šance na odraz byla stále veliká. To se i stalo, protože jeden z nejsilnějších supportů dokázal nejenom vydržet, ale posloužil také jako dobrý odrazový můstek a pohyb směrem k rezistenci má vcelku sílu. To bych řekl, že je pro úvod vše a nyní se pojďme podívat na graf.

Aktuální situace na 1D TF Dow Jones Industrial Average

analýza DJI2

Odraz od supportu HIGH SUPPLY/HIGH DEMAND

Během psaní minulé analýzy kurz konsolidoval na S/R levelu, který se nachází na 25 700 bodech. Cena se v této oblasti držela několik dní, ale následně došlo k většímu propadu až k supportu, který je označen jako HIGH DEMAND o 24 800 bodech. Jak je vidět z grafu, tak ve chvíli, kdy se kurz dostal k tomuto supportu, tak v místě, kde došlo k odrazu, je i spodní hrana toho velkého rostoucího trojúhelníku. Dá se tedy stále předpokládat validita tohoto patternu.

Jakmile se sem trh dostal, tak kurz zareagoval pozitivně, kdy nejdříve došlo k oslabení prodejního tlaku a zastavení propadu. Kurz se zde ale moc dlouho neohřál a brzy přišla velká zelená impulsní svíce, kterou následovaly další tři zelené svíčky. Kurz momentálně naráží na rezistenci, co je na 26 150 bodech, ale při té pozitivní setrvačnosti, která se nastartovala, by tahle rezistence měla padnout.

Pokud se tak stane, tak bude trhu stát v cestě zase to poslední rezistenční pásmo, které je v oblasti předchozího ATH a kde se trhu, před několika týdny, nepovedlo dostat skrz. Pokud nynější setrvačnost vydrží, tak by měl kurz tuto hranici atakovat už tento týden či nejpozději ten následující. Zmíněné pásmo je opravdu tvrdým oříškem, protože nákupní tlak zde slábne a prodejní naopak sílí. Na proražení je tedy třeba velké sebevědomí býků, kteří se nebudou bát nakupovat i v této rizikové hranici.

Indikátory

Na indikátoru RSI je vidět hezký nákupní signál, protože se na indikátoru vytvořilo double bottom (dvojité dno) a to i v hodnotách, kde v minulosti docházelo velmi často k odrazům. Taktéž zde máme malou býčí divergenci, která ale nebyla v přeprodané oblasti. A co se týče OBV, tak křivka stále osciluje v patternu “megaphone”. MACD je také hodně bullish, protože křivky mají za sebou bullish cross, což je taky signál k nákupu. Stochastic RSI má setrvačnost pozitivní, ale už je v těsné blízkosti přeprodaných hodnot.

Komentář/zprávy

Tak pojďme na pozitivní zprávy. Ministři financí G20 debatovali a varovali před stupňující se negativní geopolitické a obchodní situací ve světě. Během těchto rozhovorů se všichni shodli, že by měly jejich země využívat dostupné nástroje k tomu, aby se dosáhlo vyváženého a udržitelného ekonomického růstu a přijmout opatření proti negativním zprávám, které by ekonomický růst ohrožovaly. Taktéž bylo řečeno, že globální růst se momentálně stabilizoval a v brzké době by se měl nakopnout. No, jak jde vidět, tak se alespoň dohodli na nějakém konsenzu.

Závěr

Dow Jones teď předvedl vcelku pěkný Price action a to hlavně v místě, kde se to dalo celkem lehce předpokládat. Šance na průraz přes poslední rezistenci je tu tedy stále. Otázkou zůstává, zda aktuální setrvačnost si zachová i nadále svoji sílu. Trh se v minulosti do této oblasti dostal už víckrát a zatím pokaždé to dopadlo špatně. Tentokrát by se to ale už mohlo konečně podařit. Nic to ale nemění na tom, že globální situace jde spíše proti tomu. Geopolitická a obchodní situace se navzdory slibům a prohlášení světových lídrů neustále zhoršuje. Přijde mi to celé jenom jako takové chlácholení před většími otřesy.

Co číst dále?

Analýza akcií společnosti Airbus – Airbusu se oproti konkurenčnímu Boeingu velmi daří


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na finančních trzích jsou velmi rizikové!!