Analýza indexu Dow Jones Industrial Average – Je zde tlak na FED, aby snížil úrokové sazby

0
analyza

Po necelých dvou týdnech jsem si pro vás připravil další analýzu na nejstarší americký index Dow Jones. Během psaní minulé analýzy jsem dával hodně velké šance tomu, že se trhu povede průraz přes rezistenci, která je na 26 800 bodech. Tím by se vytvořilo nové all time high a trh by měl volnou cestu nahoru. Trhu docházel dech, ale šance tu byla veliká. No, jak je vidět z grafu, tak se to nepovedlo a index schytal pěkný výprask. Jsme právě v situaci, kdy musíme reálně počítat s tím, že máme před sebou downtrendový základ trojitý vrchol, který by znamenal velký špatný. Úvod máme za sebou, takže teď pojďme na ten graf.

Aktuální situace na 1D TF Dow Jones Industrial Average

analýza DJI

Průraz dvou S/R levelů

Během minulé analýzy se trh držel pod rezistencí HIGH SUPPLY a docházelo zde ke konsolidaci. Poté se ale setrvačnost definitivně obrátila a to znamenalo, že za tu dobu tu máme pokles skoro o 5 %. Došlo také k průrazu dvou S/R levelů. První je na 26 150 bodech a druhý na 25 700 bodech. K průrazu došlo bez jakékoliv konsolidace a propad kurzu se zastavil až na 25 222 bodech.

Nyní kurz naráží na rezistenci, kterou předtím trh nedokázal dostatečně využít jako support. Pokud dojde k odrazu a pokračování propadu, tak nejbližším supportem je oblast HIGH DEMAND o 24 700 bodech. Dále věřím, že je stále relevantní spodní hrana zaznačeného trojúhelníku. Tuhle oblast považuji za velmi důležitou. Pokud se kurz vylije i z tohohle, tak to moc na světlé zítřky nevidím.

Zásadní je, že se kurz dostal velmi blízko ke svému ATH, ale přesto tu jasně máme nižší vrchol. Spolu s nižším dnem tu máme tedy downtrend, který by se definitivně potvrdil ve chvíli, kdy by se vytvořilo další nižší dno. Hlavně vidím v grafu rýsující se pattern 123, ale na to je zatím ještě dost brzy, takže ho zatím do grafu zakreslovat nebudu.

Indikátory

Co se týče indikátoru, tak RSI našlo support na hodnotě 30. Dle zakreslené křivky je vidět, že se to v minulosti opakovalo již mnohokrát. OBV se nám pohybuje v patternu megafon (ano, fakt se tomu tak říká), což je bullish pattern. No, na MACD se nám uplatnily medvědí divergence a setrvačnost je nastavena na negativní směr. CO se týče Stochastic RSI, tak zde je setrvačnost pozitivní.

Komentář

Je stále velmi aktuální otázka, co se bude v budoucnu dít s úrokovými sazbami. Americká administrativa předpokládá, že se Čína bude snažit do svých ekonomik napumpovat další peníze a že toho může dosáhnout právě skrze snížení svých úrokových sazeb. Vzhledem k obchodní válce, která eskaluje, to bude pro Čínu velkou výhodou. Proto by, dle Trumpa, měl FED na tuto monetární politiku zareagovat stejně.

Co se týče samotné obchodní války, tak Čína zareagovala přesně tak, jak se očekávalo a zavedla celní tarif 25 % na všechno dovezené zboží z USA. Platnost těchto cel je datována k 1. červnu.

Závěr

Index Dow Jones je momentálně dost nečitelný. Byl snad ten novoroční růst jenom bull trap? Je to začátek dlouhého downtrendu? Nebo se podaří konečně prorazit skrze předchozí ATH a trhy budou pokračovat následně v růstu. To teď těžko říct. Velký vliv na to bude mít právě obchodní válka mezi Čínou a USA a také je otázkou, co vymyslí FED s úrokovými sazbami. Člověk je samozřejmě limitován tím, co uslyší ve zprávách, takže těžko říct, jak tohle celé dopadne. Technicky to ale zatím prohraný boj není.

Co číst dále?

Analýza komodity Palladium – Býčí divergence signalizuje pokračování uptrendu


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naši školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kryptotrzích jsou velmi rizikové!!

avatar
  Subscribe  
Upozornit na