Analýza indexu Nasdaq Composite – Vytvoří se Triple TOP, nebo konečně dosáhneme nového ATH?

0
NASDAQ akcie ekonomika technická analýza trading11

Tak od poslední analýzy na Nasdaq Composite nám uplynuly tři týdny a za tu dobu se trh posunul dost kupředu. Z minulé analýzy nám vycházelo, že trh má před sebou poslední překážku, kterou musí zdolat, aby se konečně vytvořilo nové ATH. Tím by se otevřely dveře pro další růst a velmi pravděpodobné pokračování býčího trendu. Jenomže ve hře je i negativní scénář s pěkně velkým bull trapem, který by mnohé dost překvapil. Obzvláště vizuálně není tento trh zcela rozhodnut, kam se finálně vydá. Pojďme se už ale raději podívat na graf.

Aktuální situace na 1D TF Indexu Nasdaq Composite

Analýza Nasdaq

Triple TOP?

Během psaní minulé analýzy se kurzu povedlo odrazit od S/R levelu, který je na hladině cca 7 500 bodů. Poté prakticky následoval jenom růst až právě do rezistence zaznačené HIGH SUPPLY o 8 000 bodech. Trh se tedy nachází zrovna v místě, kde se rozhoduje, zda budeme pokračovat v bull runu či nikoliv. Jedná se o velmi důležitou hladinu a musí být prolomena. Nelze se momentálně přiklonit ani na jednu stranu. Je to teď tak 50 na 50.

Kurz se pohybuje už od března ve vyznačeném rostoucím klínu, což je medvědí pattern. Máme tu tedy náznak toho, že se trhu nepovede přes poslední rezistenci dostat. V takovém případě by se vytvořilo Triple TOP, což je mocný pattern a mohlo by to vyústit v těžkého medvěda. Obzvlášť je dobře vidět, že trh ztrácí dech. Ale při průrazu spodní hrany klínu tu máme ještě zakreslenou trendovku, která by mohla situaci zachránit a posloužit jako odrazový můstek po případné korekci.

Bull trap

Při průrazu této trendovky bych to ale začal vidět dost černě. Je sice objektivní pravdou, že na cestě dolů je překážek mnoho a tedy i šancí k obratu, ale pokud trh začne mít silnou negativní setrvačnost a zároveň budeme mít na grafu výše zmíněný Triple TOP, tak je to slušný základ k tomu, aby celý trh šel do věčných lovišť. V takovém trhu by prostě nedávalo smysl, aby někdo nakupoval. Naopak by prodejní tlak stále více rostl a zaznačené supporty by začaly padat jeden po druhém.

Osobně bych byl velmi překvapený, kdyby se trhu povedlo skrze HIGH SUPPLY následující týden dostat. Spíše bych to viděl na korekci k trendové linii a potom už by to snad mohlo jít. Za téhle situace tomu prostě moc nefandím. Chce se to napřed pořádně nadechnout. A nádech je možný jen tehdy, když se napětí uvolní.

Indikátory

Na RSI je hned vidět medvědí divergence a zároveň pohyb ve vyznačeném trojúhelníku. Ta divergence sice není tak markantní, ale je to právě signál, že trh slábne. Co se týče MACD, tak křivky oscilují taktéž v trojúhelníku, který je v grafu zakreslen. Jak je vidno, tak momentum nabírá negativní směr. Divergenci tu máme bohužel také. Na Stochastic RSI je zase vzestupný trojúhelník, což je věc kladná a spodní hrana by mohla hrát silnou roli pro udržení pozitivní setrvačnosti na trhu. Medvědí divergence tu je ale vidět stejně jako u dvou předchozích indikátorů.

Závěr

Zatím nic není rozhodnuto. Trh je tak blízko, až je zároveň i velmi daleko od potvrzeného pokračování bull runu. Následující týden bude velmi důležitý a myslím, že se během něho dost možná dozvíme, zda kurz prorazí rovnou, nebo dojde ke korekci a pokusí se o to samé znovu v následujících týdnech. Bude to velmi zajímavé sledovat a předpokládám, že to bude mít i zásadní vliv na kryptoaktiva. Pokud bude jasné, že bude bull run na akciích, tak krypto by mělo následovat. Tuhle svoji tezi jsem již zmiňoval právě v minulých analýzách a nevidím důvod ji jakkoliv měnit.

Co číst dále?

Analýza komodity Stříbro – Čekání na průraz


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naši školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na finančních trzích jsou velmi rizikové!!


avatar
  Subscribe  
Upozornit na