Analýza komodity Stříbro – Čekání na průraz

3
stribro

Jsou to zase dva týdny od poslední analýzy na stříbro a už je tedy nejvyšší čas si graf s touto komoditou zanalyzovat znova. Dneska to bude ale kratší, neboť trh se stále pohybuje v klesajícím klínu a není zcela jasné, kam se kurz finálně vydá. Jak už jsem ale zmiňoval minule, tak nejpravděpodobnější bude průraz skrz horní hranu a tedy i směr vzhůru. A teď se už pojďme podívat na graf.

Aktuální situace na 1D TF USD/unce stříbra

analýza stříbro

Odraz od horní hrany klínu

Pojďme si říct, co se změnilo od minulé analýzy. Kurz se tenkrát nacházel na supportu, který je na cca 15 USD/unce. Cena zde pár dní konsolidovala, ale následně se trh pokusil atakovat horní hranu klínu, což se mu nepovedlo. Došlo tedy ke zřetelnému odrazu od této hrany a následovala větší červení svíce, která se zastavila až právě na supportu 15 USD/unce.

Je třeba říci, že prostor pro další cenový pohyb vně klínu už ale pomalu dochází. Support drží obstojně a spodní hrana klínu také funguje jako dobrý support. Během následujících deseti dnů bychom tedy mohli vidět nějaký větší cenový pohyb a nejpravděpodobněji trh nabere pozitivní setrvačnost.

Pokud tedy budeme předpokládat spíše pohyb nahoru, tak nejbližší S/R level se nachází na cca 16 USD/unce. Historické cenové pohyby naznačují, že tato rezistence nebude lehkým oříškem, ale bude nutné ji pokořit, abychom na stříbru mohli konečně zažít nějaký pěkný růst. Zatím jsou tu jen náznaky bez pořádné síly. Ten zakreslený klín by ale mohl znamenat akumulační proces, který poté vyústí v silný pohyb.

Když vezmeme v potaz negativní scénář, tak při průrazu skrze support a spodní hranu klínu je nejbližší silný level až na hladině 14 USD/unce, kde se dříve vytvořilo dvojité dno. Pokud by se trh dostal až sem, tak by se dalo hrát dokonce i o trojité dno, a tím by se vytvořila silná struktura pro obrat trendu na býka.

Co na to naše indikátory?

Indikátor RSI se mi zdá momentálně neutrální, ale stále samozřejmě platí ty dvě zakreslené čáry, které tu působí jako support a rezistence. MACD se klikatí jako had, takže je teď tento indikátor bezcenný. Stochastic RSI má negativní momentum, ale je blízko přeprodané oblasti. Celkově se dá říci, že indikátory nám teď nejsou moc platné.

Závěr

Dle toho, kde se momentálně kurz nachází, tak odhaduji, že to budou maximálně dva týdny, než dojde k průrazu z patternu. Vzhledem k tomu, že se jedná o bullish pattern, tak je zde 70% pravděpodobnost, že to půjde up. Pokud by to něco sestřelilo, tak bych byl osobně velmi překvapený. Ale stát se může cokoliv a teoreticky by mohlo stačit, aby akciové trhy pořádně zapumpovaly. Technicky je ale směr daný a nedá se ten negativní scénář moc očekávat. I přesto, že je očekávána cesta nahoru, tak ještě vůbec není vyhráno a ceně stojí v cestě silné hranice odporu, které musí být překonány, abychom mohli tvrdit, že je bull run odstartován. 

Co číst dále?

Keynesiánská ekonomie – Jak funguje současný ekonomický systém?


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naši školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na finančních trzích jsou velmi rizikové!!

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Technická analýza komodity Stříbro - Průraz se dostavil, ale jiným směrem než se čekaloJaroslav Jarolímmichal Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
michal
Člen
michal

meli byste nekdo radu, kde vyhodne nakoupit stribro ? Zatim mi nejzajimavejsi prijde bullionbypost … pipripade, jestli plati, ze v nemecku je dan jen 7% tak kde tam fyzicky nakoupit ? diky

trackback

[…] poslední analýzy na stříbro uběhlo už šest týdnů, a pokud se ptáte, proč trvalo tak dlouho, než jsme […]