Analýza komodity Palladium – Přijde už větší korekce?

0
palladium

Od poslední analýzy na Palladium uběhlo už skoro šest týdnů, což je už spousta času. Palladium během této doby doslova trhá rekordy a cena se tlačí stále výše a výše. Největší pozornost mezi lidmi vzbuzuje především zlato, ale v porovnání s palladiem je náš nejoblíbenější drahý kov pěkně pozadu. Nejsem si ale zcela jist, zda tento silný nárůst má opravdu nějaký základ v tržní poptávce v průmyslových odvětvích. Je třeba i počítat s možností, že se nám tu nafukuje bublina, která nemá vůbec opodstatnění. Pojďme se už tedy podívat na graf.

Aktuální situace na grafu 1D TF Palladium USD/unce

Analýza palladium

Dramatický růst ceny

Během poslední analýzy se kurz nacházel pod rezistencí, která je okolo 1 430 USD/unce. V tomto konkrétním případě berte ale výraz rezistence s velkou rezervou. Trh tím, že prorazil svoje předchozí ATH, tak nemá prakticky v cestě žádnou velkou překážku. Respektive není známa oblast, která by nám řekla, kde by kurz měl výrazně zareagovat. Každopádně, ze zmiňované rezistence si po proražení trh vytvořil support. Po konsolidaci trh zase začal růst, následně došlo k malé korekci a poté zase růst.

Všimněte si ale poslední zavřené svíčky v grafu. Svojí velikostí převýšila poslední tři zelené svíce, což je velký bearish signál a myslím si, že právě teď začne na trhu větší korekce. Korekce, kterou trh už vážně potřebuje. Tento dramatický růst ceny trvá už od srpna prakticky bez zastaveni a je už třeba, aby došlo na tomto trhu k menšímu „pročištění“. Aby kurz mohl i nadále pokračovat k růstu, tak je nějaká větší korekce prostě nutná.

Za nejbližší support považuji právě oblast okolo 1 430 USD/unce. Trh by tuto hranici mohl využít jako odrazový můstek. Hlavně by propad po tuto hranici byl ještě zdravý a nemuselo by to znamenat nic negativního. Pokud by ale došlo k proražení tohoto supportu, tak by další záchytný bod byl okolo 1 240 USD/unce. Pokud by se trh dostal pod tento support, tak by už to mohlo znamenat problém. Ale ne nutně. Tragédie by byla, kdyby nevydržela oblast HIGH SUPPLY/HIGH DEMAND, ale to je v současnosti už velké spekulování do budoucna.

Jak jsou na tom indikátory?

RSI je na tom fakt už dost špatně. Respektive je na něm už trojnásobná medvědí divergence, která až zabere, tak to bude propad jako hrom. Tyhle několikanásobné divergence na 1D timeframu dříve nebo později prostě zaberou a dost tvrdě. Je otázka, jak moc velký výplach to bude a jak se s tím následně trh vypořádá. Tato komodita vypadá dost silně, takže to spíše vidím pozitivně.

U MACD je setrvačnost negativní a taktéž je tam vidět bearish divergence. U Stochastic RSI máme zrovna momentum negativní.

Závěr

Palladium teď patří suverénně k tomu nejsilnějšímu trhu, co lze vidět. Je otázka, jak moc je tato síla opodstatněná a jestli to ještě dlouhodobě vydrží. Ale vzhledem k tomu, že bylo proraženo ATH z roku 2001, tak se nedá moc předpokládat, že by to mělo v dohledné době skončit. Máme tady už od srpna minulého roku čistý uptrend s malými korekcemi, takže dřív nebo pozdějí větší výplach přijít musí, ale určitě to nebude hned znamenat, že uptrend na trhu s tímto kovem skončí.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto, komoditních a akciových trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Co číst dále?

Analýza indexu Dow Jones Industrial Average – Konsolidace před rezistancí

avatar
  Subscribe  
Upozornit na