Analýza komodity Palladium – Stále v silném rostoucím trendu

0
palladium

V minulé analýze na Palladium jsem rozhodně nešetřil pozitivy na tento drahý kov. Palladium prorazilo své původní ATH z roku 2001 a díky tomu této komoditě nic nebrání v dalším masivním růstu. Palladium samo o sobě je v síle daleko před zlatem. Bude velmi zajímavé sledovat, jak dlouho si tento náskok udrží a zdali bude vůbec schopen trh zlata tento kov dohnat. Pojďme se už ale podívat na graf.

Aktuální situace na grafu 1D TF Palladium USD/unce

Analýza palladium

Menší korekce růstu

Jak je vidno z grafu, tak v oblasti 1365 USD/unce došlo k oslabení růstu kurzu a následně ke korekci, která vyústila k navrácení ceny do vyznačeného trendového kanálu. Cena se nyní vrací ke svému novému vrcholu a je velmi důležité, jak zde trh zareaguje. Dá se očekávat, že v této oblasti bude silný prodejní tlak.

V takovém případě by trh na nějakou dobu oslabil, ale dokud se kurz bude pohybovat ve vyznačeném růstovém kanálu, tak se nic na směru trendu nemění. Každopádně, trh nyní vypadá velmi silně a tak je vysoká pravděpodobnost, že se vytvoří během následujícího týdne nové high (vrchol) a růst bude i nadále pokračovat.

Je třeba si uvědomit, že proražením posledního vrcholu z roku 2001, nestojí už trhu nic v cestě. Bylo by velkým překvapením, kdyby tento růst byl masivně zadusán do země. Počítejme ale na základě nynějších dat, že růst bude dřív nebo později dále pokračovat.

Trendový kanál

Nebylo by ale na škodu, kdyby kurz otestoval spodní hranu trendového kanálu, který by tak nabyl více na vážnosti. Krom spodní hrany kanálu, se nyní podívejme, co všechno je jako support. Nejbližším silným supportem je oblast okolo 1 250 USD/unce. Tou nejvíce významnou hladinou je ale právě původní ATH z roku 2001. Tato oblast je znázorněna jako HIGH DEMAND/HIGH SUPPLY. A ta musí za každou cenu vydržet, pokud by někdy v budoucnu došlo k jejímu proražení, tak by to byla velmi negativní událost.

Co říkají indikátory?

Když se podíváme na náš indikátor RSI, tak je spolu s kurzem vidět, že medvědí divergence, ktará tam je, se uplatnila. Ta malá korekce měla teda svoji logiku a byla očekávána. Nejednalo se naštěstí o žádný velký výplach. Problém ale je trendovka, která byla z vrchu dolů proražena. Hodnoty RSI se tedy zastavily zase na supportu hodnot RSI, které jsou vyznačené červenou křivkou. Teď právě na trendovku hodnoty RSI opakovaně „útočí“ a pokud se hodnoty od této čáry odrazí, tak bude následovat další propad.

Nečekám ale, že by to byl propad veliký. Supportů na cestě dolů je totiž spoustu a bylo by to spíše něco krátkodobého. MACD zase nabírá pozitivní momentum, což je bullish signálem. Stochastic RSI má prozatím setrvačnost směrem nahoru.

Komentář

Palladium ze všech drahých kovů suverénně vede a na grafu je na první pohled jasné, že je před námi silný instrument. Palladium má samozřejmě velký náskok, protože jeho kurz roste už delší dobu. I přesto ale vypadá, že se tento trh nenechá jen tak jednoduše zviklat. Všimněte si, že při prohlášení FEDu zareagovalo na chvíli stříbro a zlato negativně.

Tady to ale vůbec nejde znát. Přijde mi, že tuto událost trh s palladiem naprosto ignoroval. Jsem si celkem jistý, že tento růst je důsledkem nějakého fundamentálního hlediska, ale neřeknu nic zcela konkrétního. Na to by byla potřebná komplikovaná analýza a dlouhý výzkum. Jsem ale přesvědčený, že palladium má v průmyslu své místo jasné.

Závěr

Sám jsem nyní velmi zvědavý, jak dlouho tento růst bude pokračovat a v jaké intenzitě. Samozřejmě je třeba pro trh zdravý růst, který bude trvat dlouho. Tato komodita má cestu otevřenou dokořán a bude záležet na velkých investorech a poptávce v průmyslových odvětvích, jak moc se cena ještě vyšplhá.

Co číst dále?

Analýza komodity Stříbro – Zatím pokračuje zdravý růst

avatar
  Subscribe  
Upozornit na