Analýza komodity Stříbro – Zatím pokračuje zdravý růst

0
stříbro

Od minulé analýzy na stříbro uběhly již více než dva týdny a na grafu se odehrálo několik zajímavých věcí. Zmiňoval jsem, že tato komodita začíná vypadat na grafu pozitivně a že by tedy mohlo být nakročeno k růstovému trendu. Obzvlášť zformované kulaté dno nabírá na síle a je důkazem toho, že medvědi jsou u stříbra vyčerpaní. Nicméně, ještě není zcela vyhráno a tento drahý kov musí překonat ještě některá rezistenční pásma, aby se dalo oslavovat. Pojďme se už ale podívat na graf.

Aktuální situace na 1D TF USD/unce stříbra

analýza stříbro

Průraz rezistence?

Takže, co se od poslední analýzy změnilo? Minule jsem zmiňoval, že došlo k odrazu od rezistence, která je v oblasti kolem 16 USD/unce. Jednalo se ale o krátkou korekci a stejně jako zlato (viz. analýza) stříbro pěkně pumplo. Nicméně, i tak zůstalo na našem rezistenčním pásmu, které je třeba překonat, aby růst mohl pokračovat.

Je ale pravda, že toto pásmo je velmi silnou rezistencí, takže není překvapením, že se trh v této oblasti už delší dobu zdržuje. I přesto čekám průraz. Je ale důležité, aby kurz neprorazil nakreslenou trendovou čáru a co nejdéle ji respektoval – pak bude vše ok. Pokud by ji trh prorazil, tak se dá totiž předpokládat, že by došlo na trhu k většímu výplachu.

Očekávejme tedy, že cena bude trendovku respektovat i nadále a dojde k proražení rezistence okolo 16 USD/unce. Dalším důležitým krokem bude proražení oblasti HIGH SUPPLY. Kurzu bude ale nějakou dobu trvat, než se sem vůbec dostane. Pokud bude zmiňovaná trendovka držet, tak by k tomu mohlo dojít v průběhu měsíce dubna. Momentálně to vypadá, že jsme na konci malé korekce a mohli bychom zase jít pomalu nahoru.

Co říkají indikátory?

Co se týče indikátoru RSI, tak ten vypadá velmi silně. Podobně jako u kurzu je zde důležité, aby hodnoty indikátoru respektovaly vyznačenou trendovou čáru. Pokud by došlo k jejímu proražení, tak by to byl velký problém. Nastal by asi na trhu větší výplach. Je vidět, že RSI má ještě na denní grafu spoustu prostoru pro růst. Všimněte si navíc, že podle indikátoru je růst velmi zdravý.

Silnější vzestupný trend se střídá s korekcemi, takže jeho hodnoty se hned tak „nepřepálí“ a po poklesu může následovat další růst. Co mi ale dělá obavy je medvědí divergence, která je na první pohled vidět. Nedokážu ale říci, zda je ještě platná, neboť ke korekci totiž již došlo. Člověk by ale čekal při tak velké divergenci větší výplach, ale může to být právě také známka toho, že medvědi už prostě sílu nemají, a naopak býci přebírají iniciativu.

MACD se drží stále v rostoucím kanálu, který je vyznačen. Takže setrvačnost je pořád pozitivní. Stochastic RSI má teď momentum směrem dolů, ale brzy bude v přeprodaných hodnotách.

Komentář

Stříbro to schytalo úplně stejně jako zlato. Mohli jste si všimnout, že ke korekci růstu došlo ve stejné chvíli, kdy bylo FEDem oznámeno, že úrokové sazby se už zvyšovat nebudou. Uvidíme, jak na to trh se stříbrem zareaguje. Reakce bude velmi podobná s trhy jiných drahých kovů, takže pokud velcí investoři začnou tlačit kapitál zase do akcií, tak to bude na těchto trzích mít velmi podobný dopad. Je to ale to jediné (i když podstatné), co kazí situaci na grafu.

Závěr

Stříbro si teď určitě zaslouží pozornost. Už jen díky skutečnosti, že je v poměru se zlatem, či palladiem hrozně levné. Důležité teď bude, jak se zachovají akciové trhy, které při dalším růstu budou „brát“ drahým kovům jistě kapitál. Pokud se finanční trhy s akciemi ve Spojených státech vzpamatují, tak to pro tento druh komodit moc dobré nebude. Naopak, další hluboké propady akcií, komoditu jako je stříbro, vynesou nahoru.

Co číst dále?

Analýza akcií společnosti Apple – Gap způsobený zprávou FED o nenavyšování sazeb

avatar
  Subscribe  
Upozornit na