Analýza komodity stříbro – Stříbro hezky rostlo, ale poté ho přepadla korekce. Přijde brzy další posílení?

0

Jestli čtete moje analýzy pravidelně, dobře víte, že stříbro na tom bylo oproti svému bráškovi zlatu dost bídně. Uprostřed zimy minulého roku začala hodnota stříbra hezky růst, ale po pár měsících byl tento růst zadušen a vývoj ceny se pohyboval v rámci klesajícího klínu. Z tohoto klínu se kurz vylil, ale jednalo se o průraz falešný (viz minulá analýza), protože se ceně povedl silný odraz, který znamenal nezanedbatelné posílení. Od odrazu se stříbru povedlo posílit o cca 8 % a nyní je trh v korekci. Ale dle toho, co lze vidět v grafu, je nejpravděpodobnější směr up. Proč? To se dozvíte v samotné analýze. Tož to je k úvodu prozatím vše.

Aktuální situace na 1D TF USD/unce stříbra

analýza stříbro

Odraz od S/R pásma

Během psaní minulé analýzy (viz minulá analýza) jsme byli svědky menšího klopýtnutí kurzu, ale S/R level okolo 14.8 USD/unce zapracoval jako spolehlivý support a cenu v této hladině udržel bez dalšího většího propadu. Kurz na této úrovni pár dní konsolidoval spolu s nějakými pokusy o odraz, které byly ale zamítnuty. Nakonec se ale nákupní tlak razantně zvýšil, což způsobilo větší pohyb ceny, který zprvu prorazil skrze rezistenci 15.271 USD/unce, ale trhu se už nepovedlo pokořit hladinu 15.562 USD/unce.

Cena se následně udržovala mezi oběma výše zmíněnými hladinami, ale kurz nakonec oslabil až k supportu 14.8 USD/unce. Došlo k odrazu a nyní trh atakuje S/R level 15.271. Všimněte si vývoje ceny za poslední dva týdny, který se pohybuje v rámci zakresleného patternu. Tyhle patterny jsou k vidění daleko méně, ale jsou to v podstatě jenom obrácené útvary, které běžně na grafech vidíme. Zde je třeba k vidění obrácený klesající klín. V angličtině je to „broadening wedge“, takže můj překlad je hodně volný.

Bullish pattern

Obecně se tyhle útvary v grafu považují za bullish, tudíž z toho důvodu se spíše přikláním k tomu, že nakonec dojde k průrazu horní hrany tohoto obráceného klínu a spolu s tím i S/R levely 15.271 USD/unce a 15.562 USD/unce. To by vyvolalo další růstovou tendenci, což by znamenalo atakování S/R pásma 16 USD/unce. Tahle oblast je velmi důležitá, protože zde skončila v únoru pozitivní setrvačnost a následujících několik měsíců stříbro oslabovalo.

V střednědobém výhledu považuji ze velmi silnou překážku S/R level 16.718 USD/unce, protože se nachází uprostřed toho trojúhelníku, ve kterém se cena pohybovala od léta 2017 do léta 2018. Osobně věřím, že se trhu povede dostat cenu až sem. Otázkou ale zůstává, jak dlouho bude trvat tuhle hladinu zdolat, či jestli se to vůbec povede.

Indikátory

Když se podíváme na RSI, jde vidět, že je tento indikátor velmi bullish a nyní se pohybuje křivka RSI v zaznačeném útvaru. Jakmile se povede průraz skrze horní hranu, vyvolá to další růst ceny stříbra. Prostoru pro další růst je na tomhle indikátoru taky požehnaně. MACD ale už tak pozitivně nevypadá, protože na začátku tohoto měsíce proběhl bearish cross a tím se obrátila setrvačnost. Co se týče Stochastic RSI, tak je čerstvě nastavené pozitivní momentum.

Závěr

Jak už jsem řekl v úvodu, stříbro je daleko slabší než zlato. Mnohem slabší, ale to neznamená, že se to nemůže „brzy“ změnit. Můj názor je takový, že je stříbro velmi podhodnoceným drahým kovem. Stříbro se stejně jako zlato využívá ve šperkovnictví a průmyslu, ale cena za unci je opravdu propastná. Je taky pravdou, že zlato bývá jako rezerva centrálních bank, takže je logicky poptávka po zlatu vyšší. Spekuluji ale nad tím, že se tahle propast v ceně bude v následujících letech snižovat, protože zlato se jednou dostane do situace, kdy bude už moc drahé a stříbro bude v tu chvíli levnější alternativou. Pokud ale taková situace jednou nastane, tak to může trvat i celé roky.

Co číst dále?

Analýza akciového indexu EU50EUR – Breakout z klesajícího klínu byl úspěšný a pozdější růst velmi agresivní, vydrží to tak i nadále?


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naši školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na finančních trzích jsou velmi rizikové!!

avatar
  Subscribe  
Upozornit na