Analýza S&P 500 – FED už nebude zvedat úrokové sazby, můžeme pokračovat v bull runu!

0
bitcoin bullish trh trading11 analyza

Od poslední analýzy na S&P uběhly více než dva týdny a události se za tu dobu nahromadily. I na grafu se mnohé odehrálo. Momentálně je ale velmi důležitou zprávou, že FED oznámil konec zvedání úrokových sazeb. Přitom ještě na podzim bylo z jejich strany řečeno, že sazby budou ještě mnohokrát navýšeny. Opak se stal pravdou a tento akt mnozí chápou jako naprosté diletantství, protože vyšší úrokové sazby jsou teď potřebné. Jenže představitelé FEDu si uvědomovali, že tím se odstartují další propady na akciových trzích. No, pojďme se už ale podívat na aktuální graf.

Aktuální situace na 1D TF indexu S&P 500

Analýza S&P

Proražení rezistence

Jak je v grafu dobře vidět, tak trhu se povedlo úplně prorazit rezistenční pásmo HIGH DEMAND/HIGH SUPPLY, což je velmi pozitivním signálem. Poté došlo k malinké korekci, kdy se z tohoto pásma následně stal support a posloužil k odrazu nahoru. Já jsem byl velmi skeptický k tomu, že toto pásmo trh doopravdy prorazí. Tím, že se toto opravdu stalo, tak index získal zase zpátky velmi silný support, který bude i nadále odrazovým můstkem.

Kurz nyní pokračuje k další silné rezistenci, která je okolo pásma 2 800 bodů. Ještě před čtrnácti dny bych tomu nevěřil, ale teď je velmi pravděpodobné, že dojde k proražení této hranice odporu. Pokud by se to ale trhu nakonec přece jen nepovedlo, tak tu ještě stále máme náš odrazový můstek, který to tak nějak jistí. Trh nabývá na síle, a jestli to z ničeho nic „umře“, tak by to byl opravdu škaredý bull trap.

Ale právě s možností, že je tahle „rally“ jen býčí past, se musí tak nějak počítat. Každopádně, jestli se ceně povede prorazit vyznačenou rezistenci, tak další mohutná hranice odporu je zaznačena jako HIGH SUPPLY, kde je i náš vrchol na tomto indexu. Bude velmi zajímavé sledovat, jak se kurz v těchto hladinách zachová.

Co říkají indikátory?

Indikátor RSI se vrátil zpátky do růstového kanálu a vypadá to, že se odehraje proražení jeho vrchní hrany. Což by bylo velmi bullish. Indikátor OBV spolu s kurzem rychle roste, takže poptávka se nám zvedá. MACD má momentum směrem vzhůru a Stochastic RSI to samé. Všimněte si hlavně, jak se při cestě dolů setrvačnost rychle obrátila zpět nahoru – to značí opravdu velkou sílu.

Komentář

Celý tento růst je jedním velkým překvapením. Všichni už čekali, že to půjde do kytek a ono stačí jedno prohlášení FEDu a můžeme jet dále k novému ATH (all time high). Po technické stránce to pořád není nic moc, protože se nám vytvořilo nové low, ale už jen ta skutečnost, že FED nebude zvyšovat sazby, má velkou sílu. Tady alespoň vidíte, jak jedna instituce a pár lidí v ní má obrovskou moc nad celým trhem.

Moc dobře se vědělo, že zvyšování sazeb povede k dalším silným propadům a to by vedlo nevyhnutelně k další krizi. Krizi nechce samozřejmě nikdo, ale trhy se prostě pročistit musí. Něco jako dokonalý trh, kdy se jde jen nahoru a všichni bohatnou, neexistuje. Pokud se takto uměle bude prodlužovat bull run na akciových trzích, tak to v budoucnu bude mít ještě horší následky. Je to jak dát nemocnému sportovci povzbuzovák, aby ještě odvedl nějaký výkon. Což se i povede, ale jakmile povzbuzovák přestane účinkovat, tak na tom bude milý sportovec ještě daleko hůř.

A to stejné hrozí i na globálním trhu. Nikdo netušíme, jak dlouho to takhle budou držet nahoře a je dost možné, že se i dočkáme záporných úrokových sazeb. To by byl jeden velký experiment, neboť nikdo neví, jak na to ekonomiky v praxi zareagují. Ale od FEDu se teď dá očekávat už opravdu cokoliv.

Závěr

Teď už nikdo nedokáže říct s jistotou, zda je na krátkou dobu nastávající krize zažehnána. Nikdo totiž neví, jestli si to FED v řádu měsíců třeba nerozmyslí a nečekaně, dle potřeby, sazby zase nezvedne, což se klidně může stát. Mně osobně se toto počínání nelíbí a je to naprosté diletantství. Pár vyvolených tímto totiž ovládá globální ekonomiku jak nějaký velký kormidelník, co se snaží budovat komunismus. Zapamatujte si jednu poučku: když se ekonomické zákony opakovaně a tvrdě porušují, tak vám to stejně tak tvrdě vrátí zase zpátky. Stalo se to v historii už mnohokrát a stane se to znovu.

avatar
  Subscribe  
Upozornit na