Analýza – Stříbro v bull flagu, jaký je target?

Share This Post

Ve včerejší analýze na drahé kovy jsme se podívali na zoubek trhu se zlatem a nyní si rozebereme trh se stříbrem. Korekční struktura stříbra má totiž podobu býčí vlajky s moc pěkným targetem. Nicméně i tak mám k tomuhle trhu celou řadu výhrad.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Osobně jsem toho názoru, že na trhu se zlatem a stříbrem nám vznikla střednědobá spekulativní bublina, která mohla v půlce léta prasknout. Mohu se ale mýlit, a když budu vycházet čistě z technické stránky trhu, nedá se říci, že je to špatné. Pokud býci tu iniciativu znovu převezmou, je šance pokořit letošní maximum.

Aktuální situace na 4H TF komodity stříbro (CFD)

Jak jsem říkal v úvodu, struktura trhu se stříbrem má podobu býčí vlajky s targetem cca 40 USD/unce. Musím ale zmínit, že to není úplně učebnicový bull flag a odhad targetu se dělá různými způsoby. Tudíž je to třeba brát dost s nadhledem. Každopádně stříbro během posledního pádu ztratilo více než 19 %. To jsou pohyby jako na Bitcoinu, a to říkám zcela bez nadsázky.

Pokles se zastavil pod S/R levelem 22,135 USD/unce a od té doby jsme svědky probíhajícího pullbacku. Aktuálně nakupující bojují u S/R level 23,784 USD/unce, kde je dle volume profile i zvýšená špičatost. Lidově řečeno je tu mnohem větší likvidita. Point of control je dle volume profile až u S/R levelu 27 USD. Tudíž je až zde nejvýznamnější úroveň.

Momentálně jsme tedy dost daleko od horní hrany zakresleného flagu, který na nižším časovém rámci vypadá jako obyčejný trendový kanál. Jsem přesvědčený, že, pokud se breakout z vlajky povede, trh akorát naváže na předchozí expanzi. Nicméně je tu nezanedbatelné riziko, že se podíváme do cenových relací okolo 20 USD/unce. Nemůžu si pomoci, ale mně se chování trhu tak nějak nezamlouvá.

Indikátory

Z RSI lze konstatovat, že tu byla snaha to pushovat, ale křivka začala brzy rotovat. Ani se nepovedlo atakovat hraničních 70 bodů, což je samozřejmě negativní faktor. Kdyby se ovšem podařilo těch 70 bodů překonat, šlo by to považovat za jeden ze signálů potvrzujících ukončení korekční fáze.

Na MACD jde moc hezky zpozorovat, že trh téměř úplně ztratil pozitivní momentum. Je nutno rychle navázat, v opačném případě musí kurz dolů. Navíc hrozí i bearish cross, a to by taktéž zrovna moc nepomohlo.

Závěr

Pro mě osobně jsou cenové relace okolo 20 USD/unce zajímavé. Nebral bych to tedy nutně negativně, kdyby cena za unci spadla až sem. Jak jsem ale v úvodu naznačil, na zlatu se stříbrem mohlo dojít k vytvoření nějaké spekulativní bubliny, která akorát měla kratší trvání.

Ten entusiasmus byl hlavně okolo zlata znát ze všech stran, což samozřejmě podpořilo i cenový růst na trhu se stříbrem. Když to vezmu čistě z psychologického hlediska, tak se mi to zrovna nezamlouvá.

Snažím se tím říci, že z toho současného poklesu může vzejít mnohem komplexnější korekce. Nejsem si moc jistý, že nynější makroekonomická situace přeje růstu ceny u drahých kovů. Muselo by se vše v globálu markantně zhoršit, aby se ten nákupní tlak z druhého kvartálu na trh vrátil.

Mohlo by vás také zajímat:

Analýza – Zlato má za sebou krátký pullback up, bude to stačit?

Related Posts

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...