ANALÝZA – Zlato je stále v pasti, existuje šance na delší expanzi?

ANALÝZA drahé kovy zlato komodity unce

Zostáva do konca 50 % zľavy na všetky naše produkty

Před pár dny jsem zpracoval analýzu na stříbro, kde jsme si řekli, že tento konkrétní trh vypadá docela slibně. Sice se nejedná o žádnou slávu, ale jakási šance na nový vrchol na stříbru je. Na trhu se zlatem je však situace o něco horší, neboť kurz žlutého kovu stále není schopen se vymanit z klesající struktury, ve které je již od srpna.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Je to docela zvláštní, protože dlouho byly pohyby na obou trzích v podstatě identické. Leč nyní se zdá, že stříbro má mnohem větší naděje na pokračování v expanzi než zlato. Zas na druhou stranu, zlato má za sebou dost solidní rally, která z makro pohledu trvala několik let, a v první polovině roku 2020 vrcholila agresivita tohoto trendu.

Aktuální situace na 4H TF spotového trhu se zlatem

zlato, ANALÝZA – Zlato je stále v pasti, existuje šance na delší expanzi?, TRADING11

Jak je vidno, po vylití kurzu z bear flagu jsme se zastavili až blízko S/R levelu 1 794 USD/unce. Ovšem na chvíli to vypadalo, že dojde k mnohem mohutnějšímu poklesu. Nakonec se trh do jisté míry vzpamatoval a posiloval až k horní stěně klesajícího kanálu. No, a jak se dalo očekávat, došlo zase k zamítnutí.

Čtěte také: TOP 3 kvalitní kryptoměny, které dělají zisky v řádech stovek procent

Pokaždé, když se kurz k této stěně přiblíží, začne velmi rychle rotovat na opačnou stranu. Dokud se tedy cena z řečené klesající struktury nedostane, je žlutý kov odsouzen k sestupnému trendu. Abychom ale nebyli k trhu příliš negativní, ten sestupný trend není zrovna silný. Od all time high je aktuální cena o 12 % nižší.

Proto je poněkud překvapivé, že trh už dávno nezačal stoupat nahoru. I technicky by to dávalo větší smysl. Je teoreticky možné, že se na trhu začne vytvářet nějaká struktura v podobě kulatého dna. Na to je ale napřed potřeba, aby došlo k průrazu ze zakresleného medvědího kanálu. Pokud má být scénář s kulatým dnem uskutečnitelný, kurz by neměl klesnout pod S/R level 1 756 USD/unce. V opačném případě je trh odsouzen k hlubšímu poklesu.

Indikátory

RSI na 4H časovém rámci nebylo nad 70 body už asi pět týdnů, což je docela dlouhá doba. To znamená, že je trh vážně dost slabý, a proto je jakákoliv delší spekulace na cenový růst dost riskantní. Nelze vyloučit, že se podmínky na trhu dynamicky začnou zlepšovat, ale zatím v grafu není nic vidno, co by nám mělo avizovat breakout.

Čtěte také: 3 důvody, proč Binance Coin (BNB) stoupl o 500 % na 150 $

Závěrem

Zlato sice klesá už od srpna, ale i přesto jeho cena nepadá k zemi jako kámen. Žlutý kov je totiž krásný příklad uchovatele hodnoty, neboť se nemusíte bát, že jeho hodnota nějak drasticky klesne. Naopak si můžete být vcelku jistí, že si v dlouhém období svoji hodnotu vždy zachová. Na základě toho by jenom blázen nebyl v dlouhodobém horizontu na zlato bullish. Leč krátkodobě/střednědobě to není žádná sláva.

Mohlo by vás také zajímat:

ANALÝZA – Bitcoin se snaží pokračovat v expanzi, podaří se překonat 50k?


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!