Arthur Hayes diskutuje o dôvodoch, prečo Bitcoin nedosiahol 70 000 dolárov

Share This Post

Arthur Hayes, spoluzakladateľ BitMEX, zdieľa svoj názor na to, prečo Bitcoin nedosiahol očakávaný míľnik 70 000 dolárov, a zdôrazňuje úlohu rozhodnutia Federálneho rezervného systému USA a vnímania trhu skutočných úrokových sadzieb.

Arthur Hayes Bitcoin

Vo svojom nedávnom blogovom príspevku Arthur Hayes vyhlásil, že pokiaľ by Federálny rezervný systém (Fed) Spojených štátov amerických rozhodol o znížení úrokových sadzieb, mohla by cena bitcoinu rýchlo stúpať, možno až k 70 000 dolárom. Hoci predpovedal, že Bitcoin dosiahne túto cenu po marci, Fed medzitým trikrát zvýšil úrokové sadzby.

Podľa Hayesa hlavnou prekážkou, prečo Bitcoin nedosiahol cenu 70 000 dolárov, je zameranie na nominálnu úrokovú sadzbu Fedu miesto na skutočnú úrokovú sadzbu, keď sa vezme do úvahy vysoký nominálny rast HDP USA. Upozornil na to, že trhové vnímanie skutočných úrokových sadzieb, ktoré zahŕňajú infláciu a ďalšie ekonomické faktory, ovplyvňuje výkon ceny Bitcoinu.

Vo svojom blogovom príspevku Arthur Hayes tiež vysvetľuje, že obvykle, keď úrokové sadzby stúpajú, ceny rizikových aktív, ako je Bitcoin, by mali padať. Napriek tomu sa najväčšia kryptomena sveta stále obchoduje na oveľa vyššej úrovni ako pred záchranným balíčkom BTFP, ktorý bol stanovený na 20 000 dolárov.

Arthur Hayes tiež zdôrazňuje, že netradičné menové politiky, narastajúci vládny dlh a premenlivá ekonomická situácia zvyšujú atraktivitu Bitcoinu. Spoluzakladateľ kryptomenovej burzy BitMEX odporúča nakúpiť Bitcoin a uložiť ho do vlastnej peňaženky, kde máte kontrolu nad súkromnými kľúčmi.

V čase písania článku sa cena BTC pohybuje okolo 26 559 USD podľa KMC.

Záver

Čo si o slovách Arthura Hayesa myslíte vy? Podeľte sa s nami o svoj názor na naše sociálne siete. Svoj názor s nami môžete zdieľať aj na oficiálnom Discord serveri KRYPTOMAGAZIN CZ, kde okrem iného nájdete aj ďalší zaujímavý obsah. Celý blogový príspevok si môžete prečítať pod priloženým odkazom TU. [1]

Sme aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Zdroje: cryptohayes.substack.com

Related Posts

Cena etherea na cestě ke 4 000 USD

Obchodníci dnes 27. května pokračovali v tlačení ceny Etherea...

Ethereum ETF schváleno, tak proč ještě nejsme bohatí?

Mohou existovat dva hlavní důvody, proč se cena etheru...

ETH ETF byly schváleny, ale Gary Gensler pro ně nehlasoval

Komise pro cenné papíry a burzu Spojených států (SEC)...

Tom Lee – Cena bitcoinu na 150 000 USD v roce 2024

Bitcoin je na dobré cestě k dosažení 150 000...

Ethereum ETF potvrzeno?

Uprostřed rostoucích spekulací o možném schválení burzovně obchodovaného fondu...

Vitalik Buterin zdůrazňuje rizika AI uprostřed otřesů ve vedení OpenAI

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin se podělil o svůj pohled...