Bitcoin futures trhy jsou extrémně bullish! Profi tradeři očekávají růst na 73 500 USD

ZDROJ:PIXABAY.COM
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Velikonoční akce! VIP, Signály a Kurzy, vše se slevou 50 %.

  • Trading11 VIP  – Základní analýzy, týdenní streamy a postřehy ze světa kryptoměn
  • Trading11 Signály  – Přístup do VIP, k tomu více streamů, LIVE chat na Discordu a hlavně signály na nákup a prodej (nejen) kryptoměn

Bitcoin se už téměř měsíc snaží prolomit své poslední ATH. Přesto ještě nikdy nebyly futures trhy BTC takto býčí. Zatímco se BTC na spotovém trhu obchoduje za cca 60 700 dolarů, kontrakty BTC se splatností v červnu se obchodují nad 65 000 dolarů.

Futures kontrakty se mají tendenci obchodovat s prémiovými cenami, zejména na neutrálních až vzestupných trzích. Děje se to u všech aktiv včetně komodit, akcií, indexů a měn. Ale 50% anualizované prémie pro smlouvy, jejichž platnost končí za tři měsíce, jsou velmi neobvyklé.

BTC futures křivka v USD.  Zdroj: bitcoinfuturesinfo.com
BTC futures křivka v USD. Zdroj: bitcoinfuturesinfo.com

Čtěte také – EU chce letos kompletně zregulovat kryptoměny! Co můžeme očekávat?

Je trh s BTC futures přehnaně býčí?

Na rozdíl od perpetuální smlouvy (nebo inverzního swapu), tyto futures s pevným datem nemají míru financování. Jejich cena se tedy bude výrazně lišit od těch běžných spotových. Futures s pevným datem eliminují vrcholy případných mír financování z pohledu kupujících, které mohou dosáhnout až 43 % měsíčně.

Na druhou stranu prodejci těží z předvídatelného pojistného, ​​které obvykle zajišťuje dlouhodobější arbitrážní strategie. Současným nákupem spotového BTC a prodejem termínových kontraktů získáte expozici s nulovým rizikem s předem stanoveným ziskem. Prodejce termínových smluv tedy požaduje vyšší zisky (prémie), kdykoliv jsou trhy na vzestupu.

Tříměsíční futures se obvykle obchodují s 10 % až 20 % oproti běžným spotovým výměnám, aby se zajistilo uzamčení prostředků namísto okamžitého vyplacení.

OKEx BTC 3-měsíční anualizované prémie na futures.  Zdroj: Skew.com
OKEx BTC 3-měsíční anualizované prémie na futures. Zdroj: Skew.com

Výše uvedený graf ukazuje, že i během 250% rally mezi březnem a červnem 2019 se prémie futures držela pod 25 %. Pouze nedávno v únoru 2021 se takový jev začal objevovat. Bitcoin vzrostl o 135 % za 60 dní předtím, než tříměsíční prémie na futures překročila 25 % anualizovanou úroveň 8. února 2021.

Zatímco profesionální obchodníci mají tendenci upřednostňovat termínované futures na kalendářní měsíc, maloobchod dominuje perpetuálnym kontraktem a vyhýbá se problémům s expirací. Maloobchodníci navíc považují za drahé platit nominální pojistné ve výši 10 % nebo více, i když perpetuální smlouvy (inverzní swapy) jsou z hlediska míry financování nákladnější.

Míra financování perpetuálnych futures na základě BTC podle mincí.  Zdroj: Bybt.com
Míra financování perpetuálnych futures na základě BTC podle mincí. Zdroj: Bybt.com
Přístup do naší VIP skupiny k signálům a kurzům obchodování nyní nabízíme se slevou 50 %, tak neváhejte a využijte toho. Akce platí do konce velké noci!
>>> Získejte Trading11 signály , analýzy a kurzy <<<

Ačkoliv je nedávná míra financování 0,20 % za 8 hodin mimořádná, pro trhy BTC to určitě není nic neobvyklého. Takový poplatek představuje 19,7 % měsíčně, ale zřídka trvá více než pár dní.

Protože trhy s krypto-deriváty zůstávají většinou neregulované, bude nadále převažovat neefektivnost. I když se tedy 50 % prémie zdá být mimo normu, třeba si uvědomit, že maloobchodníci nemají žádné další prostředky k využití svých pozic. To zase způsobí dočasné zkreslení.


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.


Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.