ANALÝZA – Bitcoin (BTC) konsoliduje těsně pod all time high

Toto je hlavní důvod, proč dnes Bitcoin klesal
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

V poslední analýze na Bitcoin (BTC) jsme si řekli, že trh s největší pravděpodobností zase atakuje psychologickou úroveň 60 000 USD. A že k tomu býkům pomůže tehdejší struktura, ve kterém se kurz několik dní pohyboval. Skutečně se povedlo tu psychologickou hladinu atakovat, a dokonce se asi podařil průraz. Leč stále není moc velká jistota, že se nám povede definitivní breakout dosavadního all time high.

Aktuální situace na 4H TF DXY

BTC, ANALÝZA – Bitcoin (BTC) konsoliduje těsně pod all time high, TRADING11

Jak je zvykem, prvně začneme s dolarovým indexem, kde se to na první dobrou zrovna moc nezměnilo. Leč z vývoje kurzu je znát, že 92 bodů funguje jako velmi silná podpora a tak trochu hádám, že se brzy dočkáme silného odrazu. Ovšem do budoucnosti nevidím, takže jistotu v tomto ohledu nemáme. Nicméně úroveň je nesporně silná a dalo se očekávat minimálně zbrzdění propadu.

Kromě toho se na RSI rýsuje dvojnásobná býčí divergence a též bych řekl, že se brzy uplatní. Býčí divergence je i na indikátoru MACD a též se zde rýsuje dvojnásobná, když kurz jenom slabě pokoří dosavadní low. Dolarový index sleduji v těchto chvílích velmi netrpělivě, protože jestli dojde k impulsní reakci, BTC bude mít asi trable.

Mohlo by vás také zajímat: EU chce letos kompletně zregulovat kryptoměny! Co můžeme očekávat?

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

BTC

Nyní se dostáváme ke 4h grafu BTC, kde skutečně vidíme, jak došlo k průrazu z býčí vlajky, což výrazně pomohlo při pokusu o průraz psychologických 60 000 USD. Během průrazu této hladiny můžeme sledovat, že došlo k jednorázovému spiku v nákupním tlaku, takže technicky vzato byl breakout potvrzený.

Nicméně cena stejně dropla zpátky a otestovala S/R level 58 189 USD. Zde ovšem došlo k okamžitému vytažení a svíce se zavřela jako Pin bar. Zase se dostáváme k tomu, že je price action docela chaotické, ale po relativně dlouhé době se podařilo řečenou úroveň ubránit při retestu. V každém případě ten retest neměl kdovíjaké objemy.

Na rovinu říkám, že objemy jsou pořád dost slabé, a čichám tedy podraz. Jak jste si mohli všimnout, březnové all time high se prorazit nepodařilo. Pokusy byly již dva a téměř na identické ceně došlo k rotaci. Ovšem tentokrát je mnohem větší snaha udržet kurz na 60 000 USD. Tudíž, dokud expanzivní setrvačnost převažuje, počítáme s tím, že ATH překonáme.

Samotný průraz ale nestačí. Pokud se ho tedy opravdu dočkáme, potřebujeme v grafu vidět dvě věci. První je markantní zesílení setrvačnosti expanze. Druhou věcí jsou nepřekvapivě mohutné objemy, které průraz potvrdí. Jestli se cena bude i tak plácat a objemy zůstanou marginální, nevsadil bych si na BTC ani zlámanou grešli. Lidově řečeno price action bez akcelerace a objemů páchne býčí pastí.

Mohlo by vás také zajímat: Eliminujte riziko ztrát na burze – Vyhněte se zbytečnému hazardu a vyděláte

Indikátory

RSI vygenerovalo medvědí divergenci, ale bylo to pouze o fous, protože cena předešlý lokální vrchol překonala jenom o pár desítek USD. Zajímavé je, že trh na onu divergenci zareagoval vlastně okamžitě. Mohli bychom z popsaného implikovat, že je trh zkrátka slabý? Možná ano. Co se MACD týče, proběhl bearish cross, čímž se medvědí divergence potvrdila jako validní signál. I na křivkách MACD byla nepřímá úměra mezi růstem ceny a sílou trendu.

Závěrem

Objemy za posledních pár dní v jednorázových vlnách krapet vzrostly. Nicméně to nemění nic na tom, že obecně vzato je situace v tomto ohledu pořád žalostná. Price action je navíc dost nejisté a chvílemi vyloženě chaotické. Vím, že je to již klišé, ale v současné době se opravdu vyplatí být nanejvýš opatrný.

ANALÝZA – Zlato (XAUUSD) zabojovalo, ale bude to stačit?


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.


Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.