ANALÝZA – Bitcoin (BTC) v bull flagu, přijde konečně průraz?

Cirkulující nabídka BTC se snižuje, vlastnit Bitcoin je stále vzácnější!

Tak nám Bitcoin (BTC) od včerejší analýzy zase krapet postoupil vpřed, neboť se podařilo překonat S/R level 58 189 USD. Kurz ovšem zatím neotestoval psychologickou hladinu 60 000 USD, na což si asi budeme muset chvíli počkat. Nicméně v grafu je býčí vlajka/kanál, ze kterého by měl nastat breakout up. Leč objemy jsou zatím stále dost slabé, ale zas na druhou stranu asi největší za posledních cca deset dní.

Do konca tohto mesiaca môžeš využiť 50 % zľavu na všetky naše trading produkty. Neváhaj a priprav sa na altcoinovú sezónu už teraz. S nami ti nič neujde.

Pozrieť ponuku

Aktuální situace na 4H TF DXY

BTC, ANALÝZA – Bitcoin (BTC) v bull flagu, přijde konečně průraz?, TRADING11

Začneme prvně s dolarovým indexem, který je nyní velmi blízko od důležité úrovně na 92 bodech. Všimněte si, že jsme řečený level už otestovali a okamžitě došlo k menšímu odrazu. Tudíž je opravdu správné s touto úrovní počítat jako se supportem. Odrazu samozřejmě pomohla i avizovaná býčí divergence, ale abych byl upřímný, čekal jsem větší reakci.

Leč ještě existuje šance, že se vytvoří dvojnásobná divergence, a na tu třeba kurz zareaguje mnohem agresivněji. Ovšem, aby index mohl i nadále postupovat nahoru, nemělo by být týdenní close pod 92 body. Kromě toho, že by toto price action nedávalo smysl, hrozilo by, že se jednalo o jakýsi falešný průraz.

Pro BTC by ale popsaný vývoj byl asi bullish. Na druhou stranu my bychom museli zase začít od začátku, protože následná implikace je taková, že se na trzích cosi radikálně změnilo. Myslím si, že je lepší právě stát s nohama na zemi a vědět, co se děje.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

BTC

Jak je tedy napsáno v titulku dnešní analýzy, kurz BTC v grafu vytvořil býčí vlajku, která může avizovat budoucí snahu o průraz psychologické úrovně 60 000 USD. Jednalo by se již o šestý pokus, takže je nemalá šance, že i tentokrát se breakout ve finále vůbec nepodaří. V tomto ohledu mohou ovšem pomoci objemy obchodů, protože jestli se trh chce konečně rozhodnout, z vysokých objemů poznáme, že jsou snahy maximální.

Tudíž, jestli zůstane další otestování 60 000 USD bez volume, je potřeba tento cenový pohyb brát s velkou rezervou. Nicméně musím uznat, že objemy za cca 72 hodin krapínek vzrostly. Možná se jedná o první předzvěst, že se konečně něco chystá, ale mělo by k tomu dojít co nejdříve.

Blíží se totiž víkend a moc nevěřím, že se během soboty a neděle na BTC dočkáme většího rozuzlení. Tím neříkám, že to není možné, ale doposud se tak jednoduše nedělo. Jinak, v podstatě stačí sledovat, zda dochází k průrazu ze zakresleného flagu.

Indikátory

4H RSI poskočilo do vyšší poloviny hodnot, ale momentum up je zatím slabé. Na MACD máme relativně čerstvě po bullish crossu.

BTC závěrem

Jak jsem již říkal, jestli nedojde dnes k průrazu, tak se obávám, že si na něj budeme muset počkat na příští týden. Nicméně volatilita a volume jsou tak bizarně nízké, že ve stávajícím stavu už trh nemůže dlouho vydržet. Něco se stát musí, a čím déle současné tržní podmínky vydrží, tím většího breakoutu se pak můžeme dočkat.

ANALÝZA – Bitcoin (BTC) před šestým pokusem o průraz?


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.