EU chce letos kompletně zregulovat kryptoměny! Co můžeme očekávat?

zdroj:kryptomagazin.sk
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Velikonoční akce! VIP, Signály a Kurzy, vše se slevou 50 %.

  • Trading11 VIP  – Základní analýzy, týdenní streamy a postřehy ze světa kryptoměn
  • Trading11 Signály  – Přístup do VIP, k tomu více streamů, LIVE chat na Discordu a hlavně signály na nákup a prodej (nejen) kryptoměn

Evropská komise, legislativní orgán Evropské unie, je v závěrečné fázi návrhu právního rámce pro kryptoměny a digitální financování v regionu. Úspěšné přijetí zákona a jeho následné přijetí by zajistilo optimální právní prostředí pro krypto společnosti na budování jejich podnikání a posílení evropské ekonomiky.

Komise strávila loni konzultacemi s odborníky v oblasti kryptoměn. Některé z nich zahrnují rozpoznávání digitálních měn (krypto aktiv, jako jsou Bitcoin a stablecoiny) jako finančních nástrojů a zavedení rámce pro technologické platformy založené na blockchainech. Na konzultace odpověděli soukromé společnosti jako například Google či Paypal.

Důležité: Kvůli těmto chybám lidé prodělávají na kryptoměnách – Vyhněte se jim!

Kryptoměny – oficiální finanční nástroj

Je nezbytné, aby se kryptoměny klasifikovány jako finanční nástroje. To by umožnilo zahrnout tuto třídu aktiv do právních nástrojů Evropské unie upravujících trhy.

Bruno Schneider – Le Saout, předseda orgánu European Blocktech Federation, poznamenal, že kvalifikace krypto-aktiv jako finančních nástrojů zařazuje třídu aktiv do rozsáhlé skupiny evropských a vnitrostátních právních nástrojů, které regulují finanční trh v hodnotě bilionů dolarů.

Dále nazval připravovanou legislativu jako “historickou”, vzhledem k obrovské příležitosti, která se podnikům a podnikatelům otevírá v oblasti digitálního financování. Mnoho firem v krypto prostoru již dlouho požaduje jasné nařízení.

“Nová právní úprava poskytne právní jistotu, která je tak potřebná pro krypto aktiva, na něž se nevztahují platné právní předpisy EU o finančních službách, jakož i pro uplatňování DLT ve finančních službách a tokenizaci tradičních finančních nástrojů”

– uvedl Schneider – Le Saout.

Přístup do naší VIP skupiny k signálům a kurzům obchodování nyní nabízíme se slevou 50 %, tak neváhejte a využijte ji. Akce platí do konce velké noci!
>>> Získejte Trading11 signály , analýzy a kurzy <<<

Legislativa také podrobně popsala plán na vytvoření jednotného trhu pro kryptoměny, aby se mohly prodávat ve všech evropských zemích. Je to podobné, jako zavedení eura v roce 1999, které vytvořilo jednotnou měnu pro všechny členy Unie.

Taková dohoda v případě kryptoměn, by se měla týkat pěti aspektů:

  1. Celkový rozsah
  2. Předmět a definice
  3. Požadavky na poskytovatele služeb krypto aktiv
  4. Požadavky na emitenty stablecoinů
  5. Dohled nad těmito emitenty

ANKETA: Dosáhne Bitcoin tento týden díky burze Coinbase nového historického maxima?

Mezinárodní postavení EU roste

Legislativa přichází, když místopředseda Komise Valdis Dombrovskis v červnu uvedl, že nedostatek právní jistoty v souvislosti s kryptoměnami brzdil růst a obchodní příležitosti pro region.

V té době řekl:

“Je to dobrá příležitost pro Evropu, aby posílila své mezinárodní postavení a stala se globálním tvůrcům standardů. Evropské společnosti vedou nové technologie v oblasti digitálního financování.”

Současný návrh se mezitím zaměřuje na uvedení do provozu ve třetím čtvrtletí tohoto roku. Podle zprávy však lze očekávat zpoždění v důsledku probíhající pandemie koronaviru.


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.


Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.