ANALÝZA – Zlato (XAUUSD) zabojovalo, ale bude to stačit?

zlato stříbro komodity mince vzácné kovy
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Po včerejší analýze na Bitcoin je na čase si od trhu s kryptoaktivy krapet odpočinout a zaměřit se třeba na zlato (XAUUSD). Na zlatě máme totiž první vlaštovku, se kterou by i na tomto trhu mohlo přijít jaro, tedy mohutné oživení. Korekce totiž trvá dost dlouho, a navíc se sentiment vyčistil od všech víkendových spekulantů, kteří doufali, že na drahých kovech trhnou velké peníze.

I když řečené ovšem není žádnou zárukou pro expanzi na zlatě. Aby zlato obnovilo svůj silný růst, je potřeba i nějaká větší motivace. A ta motivace může spočívat ve snaze se zajistit vůči inflaci, ale problém je, že inflace je stále pod 2 %. Tudíž investoři nemají vůbec potřebu se zajišťovat.

Leč inflační očekávání už zmíněné 2 % přesahuje, takže je nemalá šance, že se toho v následujících měsících dočkáme. Nicméně dolarový index je už více než tři měsíce relativně silný, což znamená, že deflační tlaky na trhu jsou. A pokud budou převažovat, zlato nemůže tak snadno nahoru.

Do konca tohto mesiaca môžeš využiť 50 % zľavu na všetky naše trading produkty. Neváhaj a priprav sa na altcoinovú sezónu už teraz. S nami ti nič neujde.

Pozrieť ponuku

Aktuální situace na 1W TF XAUUSD (zlato)

zlato

Prvně tedy začneme s týdenním grafem, kde chci ukázat, že máme již dva dotyky se S/R levelem 1 678 USD/unce. Navíc druhý odraz je velmi solidní, neboť nakupující otestování úrovně ihned vykupovali. Velmi bullish price action. Nicméně cenový vývoj z aktuálního týdne je už slabší a v podstatě se ani nepovedlo otestovat EMA 55.

Navíc nemáme ani otestovanou úroveň 1 786 USD/unce, což je první důležitá meta. Kromě toho je samozřejmě nutné prorazit ze zakresleného kanálu. Pak významně vzrostou šance, že bull run na žlutém kovu bude pokračovat. Zlato to každopádně nebude mít vůbec lehké, i když z technického hlediska máme před sebou začátek potenciálního obratu.

Jinak S/R level 1 678 USD/unce musí vydržet. Jestli se cena lidově řečeno vyleje, pravděpodobně se dostaneme až na S/R level 1 568 USD/unce. Osobně bych takový vývoj ale do jisté míry ocenil, protože se jedná o velkou příležitost pro vstup do trhu.

Mohlo by vás také zajímat: Máte Facebook? Informace o vás po posledním hacku volně kolují po internetu

Indikátory

Týdenní RSI si drží růstové momentum, ale zatím není kdovíjak silné. Naopak MACD negativní setrvačnost ubývá, takže se můžeme v dohledné době třeba dočkat bullish crossu.

Aktuální situace na 4H TF XAUUSD (zlato)

zlato, ANALÝZA – Zlato (XAUUSD) zabojovalo, ale bude to stačit?, TRADING11

Co se týče nižšího časového rámce, zde můžeme vidět pěkné double bottom, které se ovšem zatím nepotvrdilo. Pro potvrzení je potřeba prorazit ze zakresleného obchodního pásma, což se včera očividně nepovedlo. Došlo pouze k otestování S/R levelu 1 756 USD/unce. Nicméně kurz zarotoval, a možná budeme velmi brzy svědky druhého pokusu, který třeba vyjde. V podstatě si tedy stačí počkat na breakout, který nás velmi dobře nasměruje.

Mohlo by vás také zajímat: Elrond (EGLD) spustí vlastní směnárnu + airdrop nového tokenu!

Indikátory

Zapomněl jsem to v grafu vyznačit, ale na 4H RSI je skrytá býčí divergence. Proto dávám druhému otestování blízké rezistence nemalou šanci. Avšak momentum jako takové slábne, což potvrzuje i MACD.

Závěrem

Z technického hlediska vidím ve zlatě obrovský potenciál růstu, ale nejsem si vůbec jistý, zda existuje fundamentální opodstatnění pro zajištění se ve drahých kovech. Vývoj inflace je potřeba sledovat. A jestli dojde k růstu nad 2 % (USA) a v eurozóně nad 1 %, pro žlutý kov to bude silný býčí signál. Čím vyšší inflace, tím lépe pro zlato.

ANALÝZA – Bitcoin (BTC) v bull flagu, přijde konečně průraz?


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.


Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.