Máte Facebook? Informace o vás po posledním hacku volně kolují po internetu

zdroj:kryptomgazin.sk

Velikonoční akce! VIP, Signály a Kurzy, vše se slevou 50 %.

  • Trading11 VIP  – základní analýzy, týdenní streamy a postřehy ze světa kryptoměn
  • Trading11 Signály  – Přístup do VIP, k tomu více streamů, LIVE chat na Discordu a hlavně signály na nákup a prodej (nejen) kryptoměn

Facebook je známý tím, že si velmi neláme hlavu se zabezpečením. V minulosti se často stával terčem hackerů, kteří z platformy ukradli informace o stovkách milionů lidí. V nejnovějším hacku se na internet dostala databáze s citlivými informacemi o 533 milionech uživatelů.

Půl miliardy lidí je v ohrožení po masivním facebook hacku

Jako první na to na Twitteru upozornil Alon Gal, CTO společnosti Hudson:

Hackeři mají k dispozici seznam jmen z Facebooku společně s telefonními čísly, daty narození, bydlištěm, seznamem minulých bydlišť, e-mailovými adresami a dalšími informacemi, které se dají využít pro nevyžádaný marketing, podvody, social engineering a další formy hacků.

Používáte SMS ověřovací kódy k zajištění bankovního účtu či krypto burzy? Tak raději si změňte číslo. Vaše účty je teoreticky možné prolomit takzvaným SIM swapping útokem. Nebo můžete doufat, že se v tom množství lidí ztratíte, jako jehla v kupce sena a hackeři na vás nepřijdou.

Facebook věděl o bezpečnostní díře celé měsíce

Díra v zabezpečení byla známá od roku 2019. Až se v lednu 2021 zjistilo, že hackeři měli možnost získat telefonní čísla uživatelů facebooku, ale sociální síti se podařilo potlačit šíření informací o této blamáži v médiích. Ve výsledku téměř nikdo neví, že tak citlivá data jsou veřejně dostupné.

Celá databáze s informacemi o 533 milionech uživatelů se na veřejném fóru objevila až nedávno a až nyní zjišťujeme, že problém je větší, než jsme si původně mysleli.

A to je další důvod opustit facebook a přejít na sociální síť, která vás nesleduje a neuchovává o vás informace. Doporučujeme používat Signal, který díky end-to-end šifrování nečte vaše konverzace. V současnosti jde o jeden z nejlepších, volně dostupných privátních messengerů.

Přístupte do naší VIP skupiny, k signálům a kurzům obchodování nyní nabízíme slevu 50 %, tak neváhejte a využijte ji. Akce platí do konce velké noci!

>>> Získejte Trading11 signályanalýzy a kurzy <<<

Pokud chcete další tipy, jak získat zpět ztracené soukromí na internetu, přečtěte si náš článek: