Bitcoin je král! Akcie a zlato padají a BTC na novém maximu

Bitcoin je král! Akcie a zlato padají a BTC na novém maximu

Finanční trhy se před americkými volbami dost trápí. Nejistota se odráží i na ceně akcií a dokonce zlata, které padá v tandemu s indexy. Medvědí trend se každým dnem posiluje a vzhledem k šíření koronaviru a pozastavení pomoci ze strany Fedu nemůžeme očekávat, že se to jen tak brzy změní.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

S&P 500
S&P 500

Indexy již delší dobu nevypadají zrovna nejlépe a také růst z posledních měsíců táhlo jen pár silných titulů jako Amazon, Apple či Facebook, zatímco americká ekonomika prochází nejhorším obdobím od Velké deprese.

Doporučujeme přečíst si příběh Velké hospodářské krize – Jak chamtivost rozbila ekonomiku a začala druhou světovou válku

Také je jasné, že Fed nemůže nadále „tisknout” tak obrovské množství dolarů. Za poslední rok do oběhu vstoupilo více než 8000 miliard dolarů, což dokonce způsobilo, že zde v Evropě máme deflaci. Americká centrální banka si v roce 2020 vystřílela mnoho nábojů a investoři to vědí.

Proto přemýšlejí o přesouvání svého kapitálu z akcií do jiných assetů.

Zlato pod ATH z roku 2011

Zlato
Zlato

Je opravdu kuriózní, že v takové situaci padá i hodnota zlata. Co se ale tohoto vzácného kovu týče, na grafu můžeme vidět formaci falling wedge. Ta je bullish, ale ještě chvíli potrvá, než se uplatní. Největší gold bulls dokonce očekávají, že do roku 2022 bude stát unce zlata 4000 $. Vzácný kov by tak udělal 100% zisk.

Momentálně se však unce obchoduje pod historickým maximem z roku 2011, což je obzvláště špatné, když si uvědomíme, že inflace od té doby znehodnotila americký dolar o dobrých 20%. Tolik k tvrzením prodejců zlata, že jde o nejlepší dlouhodobou investici. Jistě, jde o jistotu a skvělý nosič hodnoty, ale existují podstatně výnosnější investice.

Bitcoin dosáhl 13 217 $ – Co bude následovat podle traderů?

Co na to Bitcoin? Bullrun na nové high!

Zlato má rozhodně velký potenciál, ale ještě je tu Bitcoin, který už svůj potenciál nějaký ten pátek ukazuje. V současnosti je jediným velkým assetem, který se drží na letošním maximu. Ve středu otestoval hladinu 13 271 $ v reakci na zprávy od PayPalu, ale růst začal ještě v polovině září poté, co se odrazil od hladiny 10 000 $.

Bitcoin
Bitcoin

Bitcoin se aktuálně obchoduje ve formaci Ascending Broadening Wedge. Volatilita na trhu s kryptoměnami stoupá a pravděpodobnost další korekce pomalu narůstá, i když tlak býků je v tuto chvíli skutečně extrémní. Jakýkoliv test supportu je v poslední době úspěšný a relativně krátká období konsolidace střídají růstové sekvence.

Nemůžeme ale ignorovat situaci ve světě. Bitcoin je součástí finančních trhů a v současnosti je stále investory považován za luxusní asset, kterého se okamžitě zbaví při prvních problémech.

I když, v současnosti ukazuje svou sílu a fakt, že je na novém maximu, rozhodně neunikl institucionálním investorům. Pokud se takové chování bude opakovat, velmi snadno se z něj může stát bezpečný přístav.

Závěr

Abychom to shrnuli, současná situace je opravdu kuriózní. Akcie vypadají špatně, zlato má potenciál, ale zatím stále klesá, a Bitcoin právě dobyl nové letošní maximum. Je fajn sledovat, jak kryptoměny postupně dospívají a získávají si u velkých investorů stále lepší pověst. 

Mohlo by vás také zajímat:

Toto je největší finanční chyba, jakou můžete udělat