Bitcoin už padl o téměř 10 000 $ – Je to šance nakupovat?

Bitcoin už padl o téměř 10 000 $ - Je to šance nakupovat?

Trh s kryptoměnami od neděle padá. Bitcoin se ještě včera ráno obchodoval za 40 000 $ a v době psaní tohoto článku je to již 33 700 $. Hloubka aktuální korekce dosáhla už téměř 10 000 $. Z pátečního historického maxima 42 000 $ Bitcoin klesl na dnešní lokální minimum 32 300 $, a je dost možné, že show ještě neskončila.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

1 h BTC / USD - bitstamp
1 h BTC / USD – Bitstamp

Může vás zajímat: Detailní návod na anonymní používání Bitcoinu v roce 2021 – Vláda vás nevyčmuchá!

Jak hluboko může pokračovat korekce Bitcoinu? Toto nám prozrazují CME gapy

Většina našich čtenářů očekává, že klesneme pod historické maximum z roku 2017 (20 000 $). To je dost drsná, ale zároveň realistická předpověď. Od září loňského roku jsme nezaznamenali jedinou větší korekci a pro trh je důležité otestovat alespoň jednou 20 000 dolarů a potvrdit, že se z té úrovně stal support.

Trhy také mají tendenci uzavírat gapy, které vznikají přes víkend na burze CME. Tehdy se totiž v Americe neobchoduje a tradeři mají volno. Po Vánocích vznikl největší gap v historii, kdy Bitcoin v pátek uzavřel na 23 700 $ a v pondělí se už obchodoval o 3000 $ výše. Velký gap najdeme i mezi hladinami 18 150 – 19 150 dolarů.

BTC futures gapy na burze CME
BTC futures gapy na burze CME

Pokud tedy stojíme na začátku velké korekce, velmi snadno se může stát, že trh zavře oba zmíněné gapy, a až pak se mu otevře cesta na nové historické maximum. Na tomto webu jsme mnohokrát napsali, že v roce 2017 se i v době největšího růstu běžně vyskytovaly korekce o 30-40%. Není to tedy nic neobvyklého.

Jestliže by Bitcoin nakonec dosáhl zmíněných 18 150 $, byl by to už dost brutální propad, ale trhy jsou poslední dva měsíce extrémně přepálené, takže je dobré se připravit na všechno. Ani tak velká korekce ovšem nic nemění na faktu, že z dlouhodobého hlediska jsou kryptoměny bullish a Bitcoin samotný má obrovský růstový potenciál. Stále více ho nakupují i ​​institucionální investoři, kteří jistě tento propad využijí k doplnění svých portfolií.

Čtěte také: Toto je jedi dobrý důvod na prodej Bitcoinu

Co dělat, pokud bude Bitcoin dál padat?

V případě, že přijde skutečně velký propad, není nutno se zaleknout, zbytečně panikařit a prodat ve ztrátě. Právě naopak, půjde o skvělou příležitost přikoupit za dobrou cenu! Samozřejmě za předpokladu, že investujete peníze, které si můžete dovolit ztratit. Nikdy do kryptoměn nedávejte příliš! Zradí vás emoce a zbytečně naděláte plno chyb!

Chcete kromě Bitcoinu dokoupit i nějaké další kryptoměny? V naší VIP skupině denně analyzujeme Bitcoin a 4 vybrané altcoiny. Snažíme se vytipovat zajímavé příležitosti k nákupu či prodeji. Jestliže si chcete zlepšit přehled o trhu a rozšířit obzory, určitě zvažte koupi členství. Přístup do VIP skupiny na tři měsíce nyní můžete získat se slevou 20%!

>>> Podívejte se na nabídku členstev <<<

Nekupujte zajíce v pytli! Dnešní VIP analýzu jsme pro vás zpřístupnili zcela ZDARMA, tak na se na ni podívejte, pokud vás to zajímá:

Analýza BTC, ETH, XRP, XLM, ALGO – Na akej cene sa zastaví korekcia?