Bitcoin vs. zlato – Které aktivum je lepší investicí?

Share This Post

Během pandemie Covid-19 přišlo mnoho lidí o příjmy, což je vedlo k tomu, aby začali uvažovat nad spořením a investováním. Pandemická situace dostala na výsluní bezpečnější aktiva jako například zlato. Lidé však začali stále více registrovat kryptoměny, které jsou největším konkurentem zlata a v posledním období dokáží generovat mnohem větší zisky. V tomto článku si přiblížíme souboj Bitcoin vs. zlato.

Jaké jsou výhody zlata?

Žlutý kov je v podstatě využíván zejména pro výrobu spotřebního zboží, například šperků. Také se vyskytuje v omezeném množství. Bez ohledu na poptávku je tedy nabídka extrémně nízká. Zlato se nedá vyrobit, jedině vytěžit, což je určitě náročný proces. Následně si toto aktivum ještě musí projít zpracováním.

Co hovoří ve prospěch kryptoměn?

Největší a zároveň historicky první kryptoměnou je Bitcoin. Ten je založen na blockchainu. V posledním období se objevuje hodně zpráv a vyjádření, které označují Bitcoin jako „digitální zlato“. Je to z toho důvodu, že tato dvě aktiva mají některé společné vlastnosti. Podobně jako v případě zlata, i u BTC máme k dispozici omezené množství. Nabídka je ale obrovská. Zejména v dobách bullrunu. Největší analytici se stále drží predikce, že se Bitcoin vyšplhá až na 400 000 USD.

Mohlo by tě také zajímat: Bitcoin dosáhne 450 000 USD ještě letos, nejhorší scénář je 135 000 USD! – tvrdí známý analytik PlanB

Bitcoin vs. zlato

  • Z hlediska bezpečnosti, transparentnosti a legality je jasným vítězem zlato.
  • V případě hodnoty jsou tato aktiva přibližně na stejné úrovni.
  • Likvidita je u obou velmi dobrá.
  • Volatilita je to, co dostává do popředí Bitcoin. Zlato má již dlouhodobě velmi slabou volatilitu.
  • Zlato ve srovnání s BTC je dostupnější pro všechny vrstvy obyvatelstva bez ohledu na ekonomické a technologické znalosti.
  • Asi nejdůležitějším rozdílem je to, že zlato je uznávanou měnou centrálních bank. V případě BTC a kryptoměn to zatím není možné, ale je to jen otázkou času.

Konečný verdikt

Svět si neustále uvědomuje, že kryptoměny budou v příštích letech udávat trend a že není radno je brát na lehkou váhu. Bitcoin zaznamenal více než 100násobné zhodnocení ve srovnání se zlatem v případě uchování hodnoty. Je možné, že tržní kapitalizace Bitcoinu do roku 2030 překoná tržní kapitalizaci zlata. Zlato i kryptoměny mají své výhody i nevýhody. Vše závisí jen na uvážení investora, kam chce investovat. V konečném důsledku se každý musí rozhodnout sám.

Mohlo by tě také zajímat: Tento kluk má pouze 16 let a už má svou vlastní kryptoměnu, která mu vydělala první miliony

Nepromeškej naše další zpravodajství a přihlas se k odběru novinek (návod najdeš zde). Nezapomeň nás také sledovat na našem facebooku.

Related Posts

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...