Burza Binance zničila tokeny BNB v hodnotě 400 milionů USD – jak zareagoval trh?

Burza Binance zničila tokeny BNB v hodnotě 400 milionů USD - jak zareagoval trh?
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Jedna z nejpopulárnějších kryptoměnových burz Binance oznámila, že se v rámci 16. čtvrtletního znehodnocení tokenů rozhodla zničit 1 296 728 BNB v hodnotě 400 milionů USD.

Proč Binance realizuje pálení svých mincí?

Kryptoměnová burza disponuje programem Pioneer Burn. Jde o motivační projekt, jehož hlavním cílem je pomoci traderům, kteří přišli o své tokeny prostřednictvím chybných transakcí. Burza tímto způsobem pokryje ztráty a za pozitivních okolností tokeny vrátí svým prvotním majitelům. Tyto tokeny jsou následně odečteny při čtvrtletním procesu. Burza se zavázala, že každé tři měsíce spálí 20 % zisku burzy.

Mohlo by tě také zajímat: Binance zastavuje obchodování akcií – Podle Waltera Bloomberga má vážný problém s úřady

Poslední proces pálení coinů BNB je historicky největším z hlediska dolarové hodnoty, kdy byly zničeny tokeny v hodnotě 600 milionů USD.

Jak zareagoval trh?

Jako téměř celý trh kryptoměn, tak i BNB coin nedělá v posledním období žádné prudké pohyby a udržuje si boční trend. Ani samotný proces znehodnocení tokenů BNB neměl na trh téměř žádný vliv.

BNB/USD denný graf. Zdroj: TradingView
BNB/USD denní graf. Zdroj: TradingView

V době psaní tohoto článku se BNB pohyboval na úrovni 265,184 USD. Po květnové korekci se stále pohybuje až 56 % pod svým historickým maximem z 10. května na úrovni 686 USD. Od začátku roku 2021 však zaznamenal růst až o 700 %, což je působivý výsledek.

Mohlo by tě také zajímat: Binance čeká velmi důležitá událost – Již tento týden!

Problémy s regulací

Burza Binance se v posledním období musí zabývat problémem regulací v mnoha zemích, například v UK, Německu či Hongkongu.

O zákazu burzy Binance jsme informovali v minulém článku: Binance může mít vážný celosvětový problém – Neustále obcházení regulací se jí vymstilo!

Největší tlak přichází ze strany UK, kde několik lokálních bank omezilo zákazníkům transakce s burzou. Země reaguje na tlak ze strany regulačních úřadů, které odstartovaly boj proti neregulovaným platformám na obchodování s kryptoměnami.

Nepromeškej naše další zpravodajství a přihlas se k odběru novinek (návod najdeš zde). Nezapomeň nás také sledovat na našem facebooku.

Chceš sa naučiť analyzovať grafy? Máme tu pre teba VIP trading room. Nájdeš tu signály, denný update trhu, 200 video návodov a hlavne pomoc od profesionálnych traderov. S nami nezmeškáš žiadnu príležitosť na trhu. Kryptomeny, indexy a forex denne monitorujeme za teba a hľadáme signály, ktoré následne posielame do našej skupiny. >>>Pozrieť ponuku<<<

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.