Grayscale plánuje založit první DeFi fond – Co nového přinese?

Share This Post

Společnost Grayscale Investments oznámila, že pracují na spuštění prvního DeFi fondu na světě. Jak bude vypadat, se dočtete v tomto článku.

První DeFi fond již brzy

Grayscale Investments spravuje aktuálně největší kryptoměnový fond na světě, jehož kapitalizace se pohybuje na hodnotě přibližně 30 miliard. To jsou 3% z celé kapitalizace kryptoměn. V nabídce najdeme například Bitcoin fond, Litecoin fond a další produkty. Michael Sonnenshein jako generální ředitel společnosti se vyjádřil, že pracují na spuštění prvního Defi fondu. Celkově se bude jednat o jejich 15. produkt.

Tento fond, respektive index, na základě něhož bude fond fungovat, má v sobě zahrnut známé kryptoměny jako AAVE nebo UNI.

Pokud jsi začátečník a chceš poprvé investovat na burze s nízkými poplatky, vyzkoušej burzu Binance. S otevřením účtu přes náš odkaz získáš 5% slevu.

Jak bude tento Grayscale fond fungovat?

Cenový vývoj se bude vyvíjet podle zisků nebo ztrát balíku několika Defi altcoinů. Jejich cena, respektive pokles nebo růst, se zprůměruje a podle toho se určí na každý den, jaká bude cena jejich vlastního Defi indexu. Podle výkonu koše těchto altcoinů investoři buď vydělají, nebo půjdou do mínusu.

Firma má už něco podobného na altcoiny. Pokud investoři nechtějí nakupovat pouze Bitcoin, ale zase nemají zájem jít ani do velkého rizika, Grayscale má pro ně altcoin fond, kde je vybrán balík kryptoměn. Do vybraných mincí potom Grayscale investuje peníze investorů. A cena se vyvíjí od poklesu nebo růstu všech altcoinů, které jsou v tomto indexu.

Grayscale nedávno rozšířilo své portfolio i o altcoin Cardano: Grayscale přidává do svého portfolia i Cardano – Způsobí to velký růst?

Nepromeškej naše další zpravodajství a přihlas se k odběru novinek (návod najdeš zde). Nezapomeň nás také sledovat na našem facebooku.

Related Posts

Zakladateľ Celsius Network Alex Mashinsky údajne vybral 10 miliónov USD pred oznámením bankrotu

Zakladateľ a bývalý generálny riaditeľ lending platformy Celsius Network...

Robert Kiyosaki varuje: Dolár sa do 4 mesiacov môže zrútiť!

Slávny autor literatúry zameranej na finančnú gramotnosť Kiyosaki prichádza...

Popularita kryptomien medzi mileniálmi v USA mierne klesá

Finančná spoločnosť Bankrate pred nedávnom zverejnila správu, v ktorej...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Kryptomeny už dávno stratili negatívny punc a naopak sa...

Ministerstvo financí USA uvalilo sankce na 5 krypto adres spojených s ruskou neonacistickou polovojenskou skupinou

Ministerstvo financí Spojených států přidalo pět kryptoměnových adres spojených...