Burza FTX ohlásila bankrot

Share This Post

Burza FTX oficiálne ohlásila na svojom twitterovom účte bankrot. Stalo sa tak niekoľko dní po tom, čo sa objavili správy, že má burza FTX vážne problémy so solventnosťou. Existovala istá šanca, že konkurent v podobe burzy Binance v podstate poskytne FTX bailout. Ale z týchto plánov nakoniec úplne zišlo. Burza FTX totiž trpela akútnym nedostatkom likvidity.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Vitalik Buterin o Muskovom chaotickom prevzatí Twitteru

Burza FTX ohlásila bankrot

V tweete z 11. novembra burza FTX uviedla, že zhruba 130 spoločností v skupine FTX Group – vrátane FTX Trading, FTX US, pod West Realm Shires Services a Alameda Research – začalo konanie o vyhlásení bankrotu. Generálny riaditeľ FTX Sam Bankman-Fried okrem toho rezignoval na svoju pozíciu a jeho nástupcom bude John Ray.

Z dokumentu vyplýva, že sa bankrotu netýkajú dcérske spoločnosti na Bahamách, FTX Australia a FTX Express Pay. Oznámenie však neobsahovalo to najdôležitejšie. Podrobnosti o potenciálnom pláne vrátenia prostriedkov pre investorov FTX. Mnoho používateľov sa pokúšalo vybrať tokeny z burzy uprostred hlásených problémov s likviditou. Spočiatku boli výbery pozastavené. Následne zase obnovené.

Kolaps hlavnej platformy pre obchodovanie s kryptomenami, ako je FTX, je posledným z radu bankrotov v roku 2022. Mnoho zákonodarcov po celom svete preto reaguje navrhovaním ďalších regulácií a sprísnení pre firmy operujúce na trhu s kryptomenami.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Takmer 50 % mileniálov a generácie Z chce do svojho dôchodkového fondu bitcoin a kryptomeny!

Related Posts

Digitální kanadský dolar navzdory vysoké informovanosti nedokáže zapůsobit

Nedávná veřejná konzultace o iniciativě kanadské centrální banky v...

CFTC varuje kryptoburzy: „Binance je len začiatok“

Právna bitka medzi USA a kryptomenovou burzovou platformou Binance bola označená...

Návrh na restrukturalizaci thajské kryptoburzy Zipmex rozděluje věřitele

Thajská kryptoburza Zipmex, která se ocitla ve složité situaci,...

Vitalik Buterin: AI může překonat lidi jako „vrcholový druh“

Podle spoluzakladatele Etherea Vitalika Buterina má super pokročilá umělá...

750 milionů dolarů v kryptotokenech se do prosince dostane na trh

V prosinci má být odemčeno a uvedeno na trh...