Cardano ADA čeká vylepšení Mary! Jak na to zareaguje cena?

Cardano ADA čeká vylepšení Mary! Jak na to zareaguje cena?

Zostáva do konca 50 % zľavy na všetky naše produkty

Cardano ADA se v posledních měsících stává jedním z nejoblíbenějších blockchainů na světě. Díky jeho rychlosti a technologické pokročilosti začíná být populární mezi institucionálními hráči. Nový CEO Cardano Foundation má jasný cíl. Přesvědčit firmy, aby v Cardano ekosystému začaly budovat své decentralizované aplikace.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

V průběhu minulého roku Cardano blockchain zaznamenal několik vylepšení. Jednoznačně nejdůležitější byl přechod na Proof-of-Stake systém. Něco, co Ethereum čeká v roce 2021. I když je důležité dodat, že Cardano obětovalo decentralizaci a bezpečnost za vyšší rychlost blockchainu, takže není vhodné ve všech případech.

Velká aktualizace pro Cardano! Gougen testnet funguje, představujeme Mary update

3.2.2021 vývojáři firmy Input Output Hong Kong úspěšně spustili Gougen hard-fork, který z Cardano blockchainu dělá multi-asset network (síť, na níž může fungovat několik kryptoměn – podobné jako ERC-20 na Ethereu). Gougen testnet, zdá se, funguje bez problémů, a tato funkcionalita brzy přejde i na hlavní Cardano blockchain. Vylepšení je známé pod názvem Mary.

Mary přinese podporu pro fungible (zaměnitelné – mezi dvěma tokeny stejného typu neexistuje rozdíl) i nonfungible tokeny (NTF – nezaměnitelné tokeny, využívají se např. při vytváření digitálního umění, které má pouze jeden originál.

Velký rozdíl oproti Ethereu bude ten, že za práci s tokeny na Cardano blockchainu se nebude platit. Poplatky na Ethereu kvůli vzestupu popularity různých decentralizovaných aplikací s vlastními mincemi vystřelily neúnosně vysoko.

DeFi přichází na Cardano!

Spekuluje se, že Cardano díky Mary updatu přiláká některé fungující DeFi projekty. Daleko největší ekosystém má v současnosti Ethereum. V ETH DeFi sektoru jsou uzamčeny kryptoměny v hodnotě více než 68 miliard dolarů, a toto číslo neustále roste.

Bohužel, pomalý vývoj Ethereum blockchainu a DeFi boom způsobili, že posílat cokoli v této síti je strašně drahé. DeFi ekosystém je kvůli tomu zasekaný, a dokud nebude hotový nový Ethereum 2.0 blockchain, bude se to nadále zhoršovat.

Naproti tomu Cardano je na DeFi připraveno. Díky větší centralizaci zvládá mnohem více transakcí za sekundu, což jistě přitáhne méně úspěšné DeFi aplikace. Díky nízkým poplatkům by se jim mohlo na Cardanu dařit více, než na zpomaleném a drahém ETH chainu.

Může vás zajímat: Binance Coin BNB po novém BTC ATH vystřelil na 200 dolarů!

Jaký vliv bude mít Mary update na cenu ADA?

Hodnota nativního tokenu Cardano blockchainu od začátku roku stoupla o téměř 800%. Z ceny 17 centů vystřelila téměř na dolar (na burze Binance to bylo 98 centů). Pro zajímavost, ještě v březnu minulého roku Cardano stálo pouhé dva centy! Takže má za sebou růst o téměř 5000%.

Chcete nakupovat Cardano? Jednoznačně doporučujeme burzu Binance, kterou využívají desítky milionů obchodníků a nabízí široký výběr kryptoměn. Vytvořte si účet přes >>> tento odkaz <<< a získáte doživotní slevu 5% na obchodní poplatky.

Bude tedy po Mary updatu dále růst? Těžko říct. Pokud se Bitcoin nezastaví na hladině padesát tisíc dolarů, ale bude pokračovat ještě výš, pravděpodobně se můžeme těšit i na další vzestup Cardana.

Kapitalizace této kryptoměny v současnosti dosahuje 27 miliard dolarů a jde o čtvrtý největší coin na trhu. Velmi těsně překonává XRP.

Chcete vědět o Cardanu víc? Určitě doporučujeme přidat se do >>> Cardano komunity <<< na facebooku. A pokud chcete být informovaní o nejnovějším dění ve světě kryptoměn, dejte like i na naši stránku.

Buy the rumor, sell the news

Na trhu se často stává, že spekulanti vypumpují cenu kryptoměny ještě předtím, než dojde k implementaci nějakého nového forku či systému, a těsně před samotnou aktualizací začnou prodávat. Tato strategie je známá jako buy the rumor, sell the news. Tzn. spekuluj na růst, a když to reálně přijde, tak prodávej.

Chcete tip na další zajímavou kryptoměnu? Projekt Cosmos vypadá velmi zajímavě a zatím neudělal extra velké zisky. Více se o něm dočtete v tomto článku:

Tato kryptoměna má neskutečný potenciál, a i po růstu o 100 % je hluboko pod cenou