Chamath Palihapitiya predpovedá zničenie rizikového kapitálu vo výške 700 000 000 000 USD

Share This Post

Rizikový investor, podporovateľ bitcoinu a generálny riaditeľ Social Capital – Chamath Palihapitiya – hovorí, že kolaps FTX je špičkou ľadovca.

Palihapitiya očakáva masívne zrútenie

Inflácia ničí chudobným ľuďom príjmy aj úspory a ohrozuje dôveru ľudí v peniaze. Fed a niektoré ďalšie centrálne banky na infláciu reagujú zvýšením úrokových sadzieb. Miliardári, ako je Chamath Palihapitiya, následne môžu prísť o peniaze, pretože vysoké sadzby tlmia ekonomický rast a majú negatívny vplyv na podniky aj ceny akcií a ďalších aktív.

Palihapatiya vykresľuje ponurý makroekonomický obraz, ktorý okrem iného povedie k veľkým stratám investorov a hovorí aj o budúcich krokoch Fedu. Hovorí, že úrokové sadzby budú „vyššie, ako si všetci myslíte“ a „vyššie, ako všetci chcete.“

Mohlo by vás tiež zaujímať: R. Kiyosaki varuje před potravinovou krizí, říká, že je čas investovat do „tuňákových konzerv“, protože nemůžete jíst bitcoiny ani zlato

Inflácia sa podľa miliardára nezastaví, ale bude v nasledujúcich šiestich mesiacoch ešte rásť, čo prinúti centrálnu banku k pokračovaniu vo svojej súčasnej politike. Výpredaje na trhoch tak môžu pokračovať.

Máme všetky tieto pozitívne správy na obzore, ale problém je opäť v tom, že stále existuje veľké riziko poklesu. Nevideli sme druhý pokles Davida [Sacksa] v recesii. Takže ten dvojitý dip bude drahý. 

Sadzby na 5,5 %

S odkazom na analytikov Palihapitiya predpokladá, že sa prudký nárast inflácie vráti niekedy v nasledujúcich šiestich mesiacoch.

 To udrží nohu Fedu na plyne, možno to budú ďalšie dve alebo tri zvýšenia o 50 základných bodov, uviedol.

Palihapitiya predpovedá, že Federálny rezervný systém zvýši úrokové sadzby na 5,5 % do prvej polovice roku 2024. Prostredie vysokých úrokových sadzieb dlhšiu dobu podľa investora zničí rizikový kapitál v hodnote stoviek miliárd dolárov.

Práve začíname sledovať poklesy. Práve začíname sledovať dopady na portfóliá ľudí. To povedie k zmene správania. Táto vec SBF (Sam Bankman-Fried) je špičkou ľadovca, pokiaľ ide o peniaze v riziku…

Hovoríme o zničení splateného kapitálu vo výške 600 miliárd alebo 700 miliárd dolárov.

Záver

Miliardár Chamath Palihapitiya, ktorý je v kryptokomunite známy svojou podporou bitcoinu, hovorí, že bolesť pre investorov do rizikového kapitálu ešte len začala. Súčasná ekonomická realita podľa neho prinesie ďalšie pády a výpredaje.

POZOR: Žiadne uvedené údaje nie sú investičnou radou. Článok slúži výhradne ako informatívny a spravodajský obsah. Pred akýmkoľvek investovaním urobte vlastný research a analýzu, vždy obchodujete len na svoje vlastné riziko. Tím Trading11.com dôrazne odporúča individuálne zváženie rizík.

Sme novo aj na LinkedIn, kde zdieľame najlepšie články. Smelo nás tam môžete sledovať. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream.   

ZDROJ: Dailyhodl.com

Related Posts

Singapurskí byrokrati vysvetľujú, prečo nemali na zozname výstrah FTX, ale Binance

Singapurská centrálna banka vysvetlila, prečo bola Binance na jej...

Sú obavy o Kucoin namieste? Takmer pätinu rezerv drží vo svojom tokene KCS

V horúcej snahe upokojiť znepokojených investorov a zabrániť vyberaniu...

Väčšina bitcoinových adries je aktuálne v strate

Najnovšie dáta analytickej spoločnosti IntoTheBlock ukazujú, že viac ako...

FTX dlhuje viac ako 3 miliardy dolárov svojim 50 najväčším veriteľom!

Krachujúca kryptoburza FTX, ktorá donedávna patrila k tým najväčším...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Dôležitá aktualizácia pre Solanu

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Získání finančních prostředků z FTX může trvat roky nebo dokonce desetiletí

Zatímco investoři touží vědět, kdy budou moci získat své...