Senátorka Elizabeth Warrenová: „DeFi je nejnebezpečnější část světa kryptoměn.”

Elizabeth Warrenová útočí na DeFi
Elizabeth Warrenová útočí na DeFi. Zdroj: Google

S velmi kritickým pohledem na DeFi přišla senátorka za Massachusetts Elizabeth Warrenová. Podle ní je to nejnebezpečnější část světa.

Elizabeth Warrenová útočí na DeFi

Významná americká zákonodárkyně se neubránila kritice vůči decentralizovaným financím DeFi. Podle ní se hodnota stablecoinů výrazně sníží, což bude mít negativní dopad zejména na menší investory.

Mohlo by tě zajímat: Kryptoburza Binance bude muset zavřít svou pobočku v Singapuru!

Pokud chceš nakupovat kryptoměny přes internet, jednoznačně doporučujeme použít burzu Binance, kde máš široký výběr coinů a jedny z nejnižších poplatků na trhu. Ty si ještě můžeš snížit o 5 %, pokud si vytvoříš účet přes >>> tento odkaz <<< a o dalších 25 % nákupem BNB tokenů.

V sobotu se uskutečnilo slyšení senátního výboru pro bankovnictví. Warrenová položila otázku Hillary Allenové, která působí jako profesorka na American University Washington na fakultě práva. Otázka se týkala stablecoinů a toho, zda jsou schopny ohrozit finanční systém v USA? Podle Allenové by to nemělo žádné systémové následky, ale sektor DeFi může masové vykupování stablecoinů pocítit jako první. Warrenová následně oponovala, že jsou to právě stablecoiny, které drží DeFi při životě a mimo regulované trhy. Jejich hodnota může vzrůst tehdy, když lidé nejvíce potřebují stabilitu, a to může výrazně ovlivnit standardní finanční sektor.

„DeFi je nejnebezpečnější částí krypto světa. Je to místo, kde chybí regulace. Právě na tomto místě se mezi imvestory a krypto obchodníky mísí podvodníci a šmejdi. V DeFi prostě nemůžete zjistit, jestli obchodujete s teroristou,“ uvedla Warrenová.

Allenová následně odpověděla:

„Nemyslím si, že bude DeFi růst bez stablecoinů. Myslím, že by to byl značný problém. Právě teď je DeFi omezeno do takové míry, že nedokáže ovlivnit finanční stabilitu, ale pokud by se tento sektor rozrostl, může být reálnou hrozbou, a to zejména tehdy, když se zamíchá do standardního systému.“

Více si o jeho vyjádření můžete přečíst zde: Dogecoin je pro platby lepší než Bitcoin, prohlašuje Elon Musk


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.