Analýza LTC – cena vytváří sideway strukturu na hlavním supportu

LTC je na dlouhodobém support
LTC je na dlouhodobém supportu. Zdroj: Shutterstock.com/Wit Olszewski

LTC se nachází v krátkodobé sideway struktuře, která ale může představovat dno předchozí korekce. Podobně jako u Bitcoinu, tak i zde se formuje potenciální reverzní pattern 123 bottom formation, který bohužel stále nebyl potvrzen. Podstatné však zatím je, že cena přestala dosahovat klesajících minim.

Jak vidíme na grafu níže, tak ceně se už dvakrát podařilo překonat poslední maximum v bodě 2 na hladině 165 $. Dokud cena nepřekoná tuto hodnotu, tak sideway struktura bude pokračovat a obrácení trendu nebude potvrzeno. Na druhé straně se tato struktura nachází na dlouhodobém supportu.

Začátečník? Nevadí! V naší VIP skupině se kromě prvního nákupu kryptoměn naučíš ziskově obchodovat na burze a staneš se profesionálním obchodníkem. Čeká tě více než 15 kurzů a 200 hodin vzdělávání. Navíc v rámci členství získáš kompletní přístup k 50 analýzám a všem našim otevřeným obchodům. To vše jen od 40 EUR na měsíc. >>> Objednat VIP členství <<<

Mohlo by tě zajímat – Bitcoin hashrate je na úplném maximu – čínský ban neohrozil stabilitu největší kryptoměny

LTC/USD 4H
LTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

 

LTC může být na dlouhodobém minimu

Současná struktura může představovat i dlouhodobé dno a ukončení korekce. Tento scénář však stále není definitivně potvrzen. Pokud by se ceně podařilo překonat bod 2, tak nejbližší targety by se nacházely na hladině 180 $ a point of control 200 $. Proražení rezistence by mělo být zároveň podporováno objemy.

Z dlouhodobého hlediska se Litecoin nachází v rostoucím trendu a od března 2020 nedosáhl ani jedno klesající dlouhodobé minima. Současné potenciální minimum se nachází přesně na zóně toho předchozího. Proto pokud by došlo k pokračování korekce, tento trend by byl porušen.

Přečti si také – TOP 3 kryptoměny, které se nyní vyplatí koupit po poklesu


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.